Magic Molly. Kotek czarownicy - Holly Webb

Autorka:  Holly Webb
Tytuł: Magic Molly. Kotek czarownicy
Wydawnictwo:

 Mam okropną słabość do takich książek. Być może wynika to z tego, że jako mała dziewczynka, uwielbiałam je
Wiecie czarownice, magiczne kule, czary i przygoda!
Tę książkę przeczytałam z ogromną przyjemnością i chciałam bardzo ją Wam polecić:)

Tata Molly jest weterynarzem. Gdy do jego gabinetu trafia mały kotek, Molly od razu wie, że będzie jej najlepszym przyjacielem. Nikt nie wie jednak co dolega małemu przybyszowi, ale gołym okiem widać, że kotek cierpi i jest bardzo smutny. Jedyną osobą, która może mu pomóc jest Molly. To ona musi pokonać straszną drogę przez las, prosto do domu czarownicy!

Chyba nie ma dziecka, które nie chciałoby posiadać umiejętności rozmowy ze zwierzętami. Holly Webb jest znana głównie dzięki serii książeczek "Zaopiekuj się mną" natomiast "Magic Molly" to sześciotomowa seria, w której główną bohaterką jest właśnie nasza Molly.
Akurat w książka Holly Webb zawsze podoba mi się to, że autorka wplata w opowieść elementy dydaktyczne. W przypadku kotka było to nie przestrzeganie zasad. Kotek wcale by się nie zgubił gdyby ich przestrzegał. Warto podczas czytania poruszyć z dzieckiem tę kwestię, która na przykładnie małego kotka pokazuje co może się stać. Taka historia może być świetnym początkiem do rozmowy.

Jeżeli lubicie tego typu książeczki, koniecznie pamiętajcie o tym tytule. Nie sugerujcie się, że okładka jest różowa, dlatego książka jest tylko dla dziewczynek. Chłopcy również oszaleją na punkcie Molly i jej przygód:)
Polecam!
Zakurzona półka © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka