Szczęśliwa przystań - Melissa Senate

Autorka:  Melissa Senate
Tytuł: Szczęśliwa przystań
Wydawnictwo:
Rebecca odkąd pamięta zawsze marzyła o siostrze. Prosiła rodziców o nią, na każde urodziny, imieniny i święta. Nic z tego. Jej ojciec właśnie umiera na raka, a Rebecca jak była jedynaczką, tak jest.

Gdy ojciec odchodzi na łożu śmierci wyznaje kobiecie, że ma siostrę, której on jako córki nigdy nie poznał. Rebecca jest zaskoczona i nie wierzy w to, że jej ukochany ojciec mógł zdradzić matkę, którą kochał nad życie.
Kobieta postanawia rzucić wszystko i jechać na poszukiwania siostry. W głowie już widzi obraz swojej siostry, wspólnych rozmów przy kominku i siostrzanych zwierzeń. Nie wie jednak, że Joy - jej siostra, niekoniecznie chce mieć cokolwiek wspólnego z córką kogoś, kto nawet nie chciał jej poznać.

Rebecca rzuca pracę, zostawia chłopaka i wyjeżdża z Nowego Jorku. Wszystko w imię dobrych relacji z siostrą. Ale czy to dobry wybór. Czy Joy będzie chciała zbudować więź? Co Rebecca zrobi ze swoim nowojorskim życiem? Czy wróci do chłopaka? Może on przeprowadzi się do niej?
A może kobieta znajdzie swoją miłość, kto wie?

"Szczęśliwa przystań" to naprawdę przepiękna opowieść o budowaniu relacji z przyrodnią siostrą. Choć schemat książki był już powielany setki razy, czyta się ją bardzo dobrze i czasami aż się łezka  w oku zakręci.
W powieści jest dużo rozmyślań na temat zdrady, rozwodów i samotności. Bohaterki często zastanawiają się jak to jest, że mężczyzna kocha, a jednak zdradza. Czy się na to godzić i przymykać oko, czy z tym walczyć.
"Szczęśliwa przystań" to też taka książka trochę psychologiczna, która pozwala wierzyć w to, że prawdziwa miłość gdzieś tam istnieje, tylko musimy ją znaleźć.
Jeżeli macie ochotę na lekką i odprężającą książkę to bardzo polecam ten tytuł.
Zakurzona półka © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka