Seria Animal Magic - Holly Webb

Autorka:  Holly Webb
Tytuły: Czarująca Sonia
Tabi uczy się czarów
Wydawnictwo:

Animal Magic to kolejna seria uwielbianej przez miliony dzieci Holly Webb. Zresztą Holly Webb jest nie tylko uwielbiana przez dzieci, bo przez dorosłych także:)
Tym razem tomów będzie siedem. Póki co w sprzedaży są dostępne pierwsze dwa: "Tabi uczy się czarów" oraz "Czarująca Sonia". Każdy z domów opowiada kolejną przygodę 11-letniej Lotki."Tabi uczy się czarów"

Lotka wcale nie jest zadowolona z tego, że wakacje musi spędzić w małym miasteczku pod opieką wujka, który prowadzi sklep zoologiczny. No bo powiedziecie sami, co 11-letnia dziewczynka ma niby robić w tym sklepie?

Jednak gdy Lotka odkrywa, że ten z pozoru zwykły sklep, wcale nie jest zwykły, zaczyna się zabawa!
Dziewczynka pozna także kotkę Tabi, która niezwłocznie potrzebuje pomocy. Czy Lotka znajdzie nowych przyjaciół? Czy uda jej się pomóc potrzebującej kotce?

"Czarująca Sonia"

Lotka właśnie odkryła, że ma magiczne zdolności! Każdy dzień spędza w zaczarowanym sklepie zoologicznym swojego wujka, który uwielbia. Lotka ma też jamniczka - Sonię. Sonia także potrafi czarować, bo to przecież nie jest zwykły pies. Razem z Sonią, Lotka może zdziałać niesamowicie magiczne rzeczy!
Może nawet uda się przeciwstawić okropnej Sarze? Kto wie?

Książki jak zwykle są wspaniałe! Brakuje mi trochę ilustracji, bo przecież nawet najstarsze dziecko takie obrazki lubi, ale treść książki jest naprawdę fajna.
Podoba mi się fakt, że autorka na pierwszym miejscu stawia zwierzęta i troskę o nie.
Jeżeli Wasze dziecko jeszcze nie zna tej serii, koniecznie kupcie mu dwie pierwsze części:)
Polecam!
Zakurzona półka © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka