Powrót do Nałęczowa - Wiesława Bancarzewska

Autorka: Wiesława Bancarzewska
Tytuł: Powrót do Nałęczowa
Wydawnictwo:
Anna to kobieta, która wiedzie stabilne i normalne życie u boku mężczyzny, którego kocha, który kocha ją i z którym nie mieszka. 
Jednak mimo to nie czuje się szczęśliwa i nie potrafi się w tym wszystkim odnaleźć.
Dodatkowo odczuwa silną tęsknotę za rodziną, za babcią z którą była mocno związana, za ciociami i przede wszystkim za rodzicami. Niestety wszyscy już nie żyją, a kobieta ma wrażenie, że została sama na świecie.

Gdy pewnego dnia przenosi się w czasie do rodzinnego Nałęczowa nie wierzy w swoje szczęście.
Ma możliwość przebywanie ze swoją rodziną, poznania ich młodszych wersji i może zobaczyć na własne oczy jak świat wyglądał w 1932 roku.
Wkrótce nasza bohaterka dowie się także, że podróże w czasie bywają bardzo niebezpieczne..
Czy Anna odnajdzie się w nowej rzeczywistości?


"Powrót do Nałęczowa" to niezwykła książka, która zaczaruje czytelnika od pierwszych stron. Anna nie potrafiła odnaleźć się w swoim życiu i z przyjemnością przeniosła się w przeszłość nie bacząc na konsekwencje. Autorka w przepiękny sposób pokazała zmagania bohaterki z przystosowaniem chociażby swojego wyglądu do tamtych czasów, prócz tego bardzo podoba mi się zwrócenie uwagi na silne więzy rodzinne, co w dzisiejszych czasach czasami bywa mrzonką, a bliższe jest powiedzenie, że z rodziną wychodzi się dobrze tylko na zdjęciu.

Pokochałam Nałęczów i z wielkim żalem rozstawałam się z książką. Jeżeli chcecie podróżować w czasie razem z Anną, bardzo Wam książkę polecam!

6 komentarzy :

 1. Ta miejscowość to Nałęczów, a nie Nałęczowo!

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja lubię podróże w czasie! Nawet się nie spodziewałam, że to może być taka ciekawa książka :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Brzmi bardzo ciekawie. Lubie takie rodzinne historie, a do tego motyw podróży w czasie? Jestem na tak :-)

  OdpowiedzUsuń
 4. Lubię motyw podróży w czasie, , więc z chęcią sięgnę po tę książkę. Jak tylko mój stosik "do przeczytania" trochę zmaleje.

  OdpowiedzUsuń
 5. Niezmiernie mnie ta książka ciekawi, ale jakoś nigdy na nią w księgarni się nie natknęłam niestety, bo pewnie byłaby już moja :) pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 6. O bardzo chcę ją przeczytać.

  OdpowiedzUsuń

Zakurzona półka © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka