Słodka wolność - Susan Mallery

Autorka: Susan Mallery
Tytuł: Słodka wolnoś
Wydawnictwo:
Uwielbiam takie słodkie i pobudzające wyobraźnię, pastelowe okładki. Nie będę kłamać i od razu się przyznam, że to właśnie ona skłoniła mnie głównie do sięgnięcia po ten tytuł.
Dopiero po czasie zostałam uświadomiona, że "Słodka wolność" to kontynuacja "Słodkich słówek", których wcześniej nie czytałam.Ale nadrobiłam pierwszą część, w której czytelnik ma możliwość bliższego poznania sióstr oraz ich przeszłości, która je poróżniła.
W końcu po latach w ich życiu zaczęło się układać, jednakże nie wszystko tak jakby tego sobie życzyły.

"Słodka wolność" w dużej mierze została poświęcona Nicole, która prowadzi rodzinny biznes.
Niestety nie spodziewała się tego, że zostanie paskudzie oszukana przez siostrę i własnego męża, w końcu kto spodziewa się tak podwójnego ciosu?
Po tych wydarzeniach stara się powrócić do normalnego życia i ułożyć je na nowo. Na jej drodze pojawia się fantastyczny i bardzo przystojny mężczyzna, który pewnie mógłby jej pomóc zapomnieć, ale to problemy nie dają o sobie zapomnieć...

Przyznam, że pierwsza część dużo bardziej mi się podobała. Trochę obawiam się trzeciej części, ale może będzie lepsza niż druga.
Nie wiem czym jest spowodowane to, że tak się stało, ale podejrzewam, że autorka zrobiła przerost formy nad treścią, chciała dobrze ale wyszło zbyt chaotycznie, część ważnych wątków została pominięta, co mi osobiście bardzo przeszkadzało.

Mimo to bardzo podobają mi się bohaterowie, zarówno w pierwszej jak i w drugiej części.  Naprawdę na pochwałę zasługuje fakt, że bohaterowie są tak różnorodni i prawdziwi. Nie cukierkowi i idealni pod każdym względem, ale zmęczeni życiem, rozchwiani emocjonalnie, czasami nieszczęśliwi.
Mimo, że "Słodka wolność" nie do końca mnie usatysfakcjonowała to warto przeczytać kontynuację i pewnie po kolejną część także sięgnę.
A Wy jakie macie odczucia względem tych książek?
Zakurzona półka © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka