Siła strachu - Koethi Zan

Autorka: Koethi Zan  
urodziła się i dorastała w Alabamie. Jako absolwentka prawa przez ponad piętnaście lat pracowała w zawodzie. Następnie zajmowała się filmem, telewizją i teatrem. Wraz z mężem i dziećmi mieszka w Nowym Jorku.
Tytuł: Siła strachu
Wydawnictwo:
Sara i Jennifer po traumatycznych wydarzeniach, które miały miejsce w ich życiu, stworzyły coś na kształt listy z wytyczonymi punktami, których należy przestrzegać, aby zapewnić sobie bezpieczeństwo.
Gdy poczuły się na tyle pewnie by w miarę normalnie egzystować w społeczeństwie, stało się coś, co zmieniło ich życie.

Wbrew zasadzie z listy, wsiadły po imprezie do nieznanej taksówki, a ta wywiozła je w miejsce, które na następne lata stało się ich więzieniem.
Razem z dwiema innymi dziewczynami: Tracy i Christine, Sara i Jennifer zostają zamknięte w betonowej piwnicy, przez człowieka, który jest sadystą.

10 lat później, Sara nadal nie potrafi sobie poradzić z traumą i tragicznymi wydarzeniami, ale bardzo stara się wrócić do normalnego życia. Nie potrafi pogodzić się tylko z jednym, z faktem, że nie zdołała uratować Jennifer.
Dodatkowo Sara zdaje sobie sprawę z tego, że jej oprawca niedługo może wyjść na wolność, a wtedy wróci i ją zabije.
W końcu decyduje się odkryć co stało się z Jennifer, a po drodze dowiaduje się rzeczy i odwiedza miejsca, o których koniecznie chciała zapomnieć...

"Siła strachu" to bardzo przemyślany thriller psychologiczny. Czytelnik od samego początku jest bardzo zaangażowany i sam usiłuje rozwiązać zagadkę psychopatycznego sadysty.
Koniec zdecydowanie jest zaskakujący, przyznam, że nie spodziewałam się takiego obrotu sprawy.

Co mnie denerwuje w tej książce to fakt, że niektóre opisy są rozwlekane na kilka stron, a kluczowe wydarzenia skrócone do minimum.
Całą książkę czytelnik czeka, żeby dowiedzieć się jak to się skończy, a autorka rozwiązuje całą sprawę na dwóch czy trzech stronach, kończąc książkę na kolanie.
I choć zakończenie zaskakujące, w moim odczuciu jest niedopracowane.
Zdecydowanie na plus można zaliczyć całą psychologiczną intrygę oraz napięcie, które od samego początku autorka skrupulatnie wytwarza w czytelniku.

"Siła strachu" to książka o obsesyjnym strachu, o niemożliwości normalnego życia i o przeszłości, o której nie można zapomnieć.
Polecam.

Zakurzona półka © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka