Trochę większy poniedziałek - Katarzyna Grochola

Autorka: Katarzyna Grochola
Tytuł: Trochę większy poniedziałek 
Wydawnictwo:
"Trochę większy poniedziałek" to zbiór luźnych felietonów czy jak kto woli, króciutkich form literackich w formie mini opowiadania.
Nigdy nie czytam opowiadań, naprawdę rzadko się to zdarza bo najzwyczajniej w świecie nie lubię ich. Są za krótkie i zawsze zostawiają w czytelniku niedosyt.

Dla Katarzyny Grocholi zrobiłam wyjątek, bo bardzo lubię jej styl pisania. Jest lekki, dowcipny a przy okazji mądry i specyficzny.
Obawiałam się trochę tej książki, bo takie pisanie ni z gruszki ni z pietruszki, na różne tematy może być na dłuższą metę męczące, ale "Trochę większy poniedziałek" jest fantastyczny.
Oczywiście nadal nie jestem przekonana do krótkich form, ale tę książkę śmiało mogę polecić.

Postacie są barwne, codzienność ujęta w felietonach jest zaskakująca, a całość obfituje w radosne momenty, chwile pełne wzruszeń i tęsknot, które z pewnością obudzą w czytelniku miłe i radosne wspomnienia.

Jeżeli więc macie ochotę na lekką książkę, która swoją różnorodnością i barwnością umili Wam popołudnie, sięgnijcie koniecznie po najnowszą książkę Katarzyny Grocholi.

7 komentarzy :

 1. Może tą książką rozpocznę przygodę z twórczością Katarzyny Grocholi. :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Gdy byłam w księgarniach, za każdym razem przyciągnęła moją uwagę, a mimo to nie siegnęłam po nią! Szkoda, może być całkiem fajna. ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Książkę czytałam i bardzo mi się spodobała :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Szukam kolejnej książki dla mamy i ta na razie znajduje się wysoko na liście potencjalnych zakupów.

  OdpowiedzUsuń
 5. Ostatnio była na nią promocja w Biedronce, wiec się skusiłam:) widzę, że dokonałam dobrego zakupu.

  OdpowiedzUsuń
 6. Również ie lubię opowiadań i mało kiedy je czytam, z tego też powodu nie sięgnęłam do tej pory po tę pozycję choć lubię twórczość Grocholi. Może kiedyś ;)

  OdpowiedzUsuń

Zakurzona półka © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka