Ogień - Mats Strandberg, Sara B. Elfgren

Autorzy:  Mats Strandberg,
Sara B. Elfgren
Tytuł: Ogień
Wydawnictwo:
Mam wrażenie, że sto lat czekałam na kontynuację "Kręgu" i gdy w końcu trzymałam podekscytowana swój własny egzemplarz "Ognia", okazało się, że nic a nic nie pamiętam z "Kręgu".
Uwierzcie mi przebrnięcie przez pierwszych sto stron było istną katorgą. Podczytywałam recenzje, żeby cokolwiek sobie przypomnieć, wypytywałam, wertowałam, aż w końcu doszłam do tego kto jest kim, jaki ma dar i co się wydarzyło. A dalej poszło błyskawicznie i dziś dzielę się z Wami moimi spostrzeżeniami.

W Engelfors pojawił się nowy uczeń-Wiktor, który od początku wydaje się podejrzany.
Minoo, Vanessa, Linnéa, Anna-Karin i Ida choć nadal nie darzą się sympatią ciągle tworzą krąg. Mają walczyć wspólnie, mimo to każda z nich jest zamknięta w swoim własnym, odrębnym świecie.
Vanessa, postanowiła oddać pierścionek zaręcznynowy, Minno usilnie stara się znaleźć czas na naukę, Ida okłamuje samą siebie natomiast Linea robi wszystko aby utrzymać przy sobie otrzymane mieszkanie. Jak widziecie życie toczy się swoim torem, ale wszystko i tak z góry jest przesądzone.
Walka i tak się odbędzie!

Nawet nie wiecie z jaką przyjemnością przeczytałam ten tom. Gdy już doszłam do tego, co wydarzyło się w poprzedniej części, przepadłam. Ogromnie podoba mi się to, że nasze bohaterki nie są idealne. Każda z nich ma swoje problemy, żadna nie jest idealna. Dodatkowo jest tyle zwrotów akcji, że nie sposób się nudzić. Napięcie dozowane jest stopniowo, więc emocje gwarantowane.

Muszę jeszcze napisać o wydaniu książki, bo nie daje mi to spokoju. Nie wiem dlaczego tak gruba książka ma miękką okładkę. Dla mnie jest to totalnie bez sensu! Już sobie wyobrażam jak będzie wyglądał egzemplarz biblioteczny, który przejdzie przez setki rąk.
W twardej oprawie książkę dużo lepiej by się trzymało i nie musiałabym się obawiać tego, że całość mi się rozklei.
Macie w planach tę serię?
Zakurzona półka © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka