Sekret Julii - Tehereh Mafi + konkurs!

Autorka: Tehereh Mafi
Tytuł: Sekret Julii
Wydawnictwo:
"Sekret Julii" to kontynuacja "Dotyku Julii", który zaskoczył mnie swoją innością i fajnym pomysłem na książkę dla młodzieży.

Julia i Adam już w poprzedniej części zdołali uciec swoim oprawcom i właśnie przebywają w punkcie Omega, w którym zebrani są wszyscy ludzie mający nadprzyrodzone moce. W punkcie Omega odbywają się regularne treningi aby okiełzać swoją moc i trwają przygotowania do wojny, która niebawem się rozpocznie.

Niestety Julia nie potrafi się przystosować do panujących tam warunków. W dodatku Adam przechodzi testy, które mają wykryć jakie posiada nadprzyrodzone moce. Chłopak staje się milczący i najwyraźniej coś przed Julią ukrywa, ale co?
Czy jest to związane z tym, że może ją dotykać?
Już wkrótce nasi bohaterowie będą musieli sprawdzić jak daleko mogą się posunąć, a wojna, która się szykuje skutecznie zniweczy ich starania.

"Sekret Julii" trochę mnie rozczarował i to przyznam choć z ciężkim sercem. Nie chodzi mi o całość książki ale o zachowanie głównej bohaterki. Jest tak dziecinna, użalająca się i tak denerwująca, że czasami nie mogłam czytać tego co tam wygaduje. Dziewczyna ma osiemnaście lat a zachowuje się jak jedenastolatka, która ma pryszcza na nosie.

Oczywiście rozumiem, że jej zachowanie to część fabuły, aby na oczach czytelników mogła dorosnąć, ale dorastanie przez cały jeden tom jest naprawdę nudne.
Ogólnie ta część nie była zła, ale według mnie "Dotyk Julii" był o wiele lepszy.
Teraz pozostaje czekać na kolejną część. A Wy czytaliście?
_______________________________________________________________________________

Jeżeli macie ochotę przeczytać pierwszą część tej serii, można ją dostać ode mnie:)
Wystarczy:
- zostawić komentarz pod tym postem, razem z e-mailem!
( z osobą, która zostanie wylosowana, skontaktuję się właśnie przez e-mail)
- udostępnić na fb lub na swoim blogu informację o konkursie
- czas na zapisy od 2.09 - 9.09


Zakurzona półka © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka