Ogród Kamili - Katarzyna Michalak

Autorka: Katarzyna Michalak
Tytuł: Ogród Kamilii
Wydawnictwo:RECENZJA PRZEDPREMIEROWA:  7.11.2013

Pewnie nie będę jedyną czytelniczką, która bardzo czekała na nową serię. A teraz gdy już przeczytałam "Ogród Kamili" jestem zasmucona i zdeterminowana czekać na więcej!

Kamila odkąd pamięta zawsze marzyła o prawdziwej miłości i księciu na białym koniu, o różach, o małym, starym domku z ogrodem i o własnej rodzinie.

Gdy będąc nastolatką została skrzywdzona przez Jakuba i straciła swoją mamę, dziewczyna załamała się i zamknęła przed światem. Z otwartej na wszystko, marzącej dziewczyny, stała się zamkniętą i bojaźliwą, dorosłą kobietą.

Kamila ma jeszcze jeden problem, nie wierzy w siebie i swoje możliwości. Gdy dostaje propozycję pracy w Warszawie, wie, że i tak się nie uda, bo przecież kto chciałby zatrudnić takie zero.
Kamila jednak nie zdaje sobie sprawy, że stanowisko zostało stworzone specjalnie dla niej, a to co zobaczy na miejscu sprawi, że dziewczyna oniemieje z zachwytu.
Komu zależało na tym aby mieć Kamilę przy sobie? Czy dziewczyna będzie otwarta na nową miłość, gdy ta stanie na jej drodze?

Och! Jestem zachwycona książką, ale też zła na autorkę, że tak zakończyła ten tom! Jak tak można grać na uczuciach czytelnika?!:)
Liczyłam, że wszystko się wyjaśni, że będą żyli długo i szczęśliwie, a tutaj nic. Trzeba czekać na kolejne części!
Jestem pewna, że wiele czytelniczek zauważy to, że nasza bohaterka jest podobna do poprzednich: trochę niezaradna, z bagażem doświadczeń, oczywiście piękna jak laleczka i spotyka księcia na białym koniu. Książka będzie krytykowana, że znowu to samo, że przewidywalna itd. Ale czy właśnie nie o to chodzi? Czy naprawdę nie lubicie czytać książek, w których wszystko jest możliwe? W których z opresji ratuje nas ukochany mężczyzna, a marzenia spełniają się jedne za drugim?
Ja takie uwielbiam i przyznam, że książki Kasi Michalak zawsze sprawiają, że sama zaczynam wierzyć w to, że i moje marzenia zaczną się spełniać.

"Ogród Kamili" to pierwsza powieść z "kwiatowej serii" i już nie potrafię się doczekać kolejnych części: "Zacisza Gosi" i "Przystani Julii". A dziś pozostaje mi polecić Wam z całego serca tę książkę.
Zakurzona półka © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka