Dlaczego nie poczekałaś? - Wera Gorczyńska

Autorka: Wera Gorczyńska
Tytuł: Dlaczego nie poczekałaś
Wydawnictwo:Mama i córka to dwie osoby, które zawsze będzie coś łączyć. Inaczej jest z tą matką i tą córką. Jedna kocha swoje dziecko nad życie, choć nie potrafi odnaleźć się w macierzyństwie, ponieważ wcześniej została matką, a w domu nie miała skąd czerpać wzorca. Natomiast druga nie rozumie matki i twierdzi, że jest wariatką.
16 lat. Tyle wytrzymały razem pod jednym dachem.

Gdy po latach córka wraca na pogrzeb matki, nadal jest pełna żalu i niezrozumienia. Do momentu gdy trafia na pamiętniki. Czy one coś zmienią? Czy pokażą mamę w innym świetle?

"Dlaczego nie poczekałaś" to książka, która zaskakuje, ale też nie jest do końca w moim stylu. Jest trochę dziwna. Mam wrażenie, że autorka aby zwiększyć liczbę stron, "wklejała" odnośniki do stron, czy fragmenty z forum internetowego. Nie do końca mnie to przekonuje, choć tworzy osobliwą całość.
Zdecydowanie najlepszy jest pamiętnik matki i powolna przemiana córki. Podoba mi się okładka, jest niesamowita i ten tytuł, pełen żalu i pretensji.

Muszę też powiedzieć, że nie czytałam jeszcze tak mocnej książki, która pokazywałaby relację matki i córki z tak zupełnie różnych biegunów.
Matka myśli, że coś z nią jest nie tak, bo nie potrafi dać córce tego czego ona oczekuje, wręcz boi się swojego dziecka, nie biorąc pod uwagę tego, że to córka stała się egoistyczna. Córka zaś uważa, że z matką jest coś nie tak i z pewnością zwariowała, nie zwracając uwagi na to, że to ona się zmieniła.
Nic jednak nie zmienia faktu, że do końca nie potrafiłam polubić głównej bohaterki. Była zapatrzona w siebie i egoistyczna, nie umiałam uwierzyć w to, że się zmieni, ale też nie rozumiałam postawy matki, która nie walczyła o swoje dziecko.

Ogólnie książkę na pewno warto przeczytać, bowiem daje do myślenia. I cieszy mnie fakt, że powstają takie książki, bo są bardzo potrzebne.
Zakurzona półka © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka