Taniec z przeszłością - Karolina Monkiewicz-Święcicka

Autorka: Karolina Monkiewicz-Święcicka
Tytuł: Taniec z przeszłością
Wydawnictwo:Książki z serii "Leniwa Niedziela" wydane nakładem wydawnictwa Świat Książki są jednymi z moich ulubionych. Tym razem z tej serii, miałam przyjemność czytać książkę znanej mi już autorki.

"Taniec z przeszłością" to książka, której głównym zamierzeniem jest odkrycie rodzinnej tajemnicy. Jest też sporo głównych bohaterów, dlatego rozpoczynanie książki i wdrożenie się w nią jest nie lada wyczynem. Przyznam, że ja dosyć długo gubiłam się kto jest kim i jaki może mieć związek z tajemnicami z przeszłości, ale w końcu się odnalazłam:)

Aniela, po śmierci prababki o tym samym imieniu zmaga się ze snami, które nawiedzają ją każdej nocy. Sny dotyczą nieznanej przeszłości prababki i uniemożliwiają dziewczynie normalne życie.
Renata, to córka Anieli ( tej starszej). Całe życie zmagała się z oziębłością matki, przez którą nigdy nie zaznała prawdziwej miłości. Teraz po jej śmierci, nadal nie może dojść do siebie i ciągle zastanawia się co też stało się w życiu jej matki, że nie mogła pokochać córki.
W książce jest też wątek o nieszczęśliwym małżeństwie państwa Dulewiczów, którzy także mają związek z przeszłością naszych głównych bohaterek.

Przyznam, że najmocniejszą stroną tej książki są bohaterowie, których obiera się jak cebulę. Warstwami. Każdy z nich ma bogatą przeszłość i złożoną osobowość, którą ukrywa przed innymi. Do tego dochodzą zabawy z przeszłością i książka staje się jedyna w swoim rodzaju. Autorce świetnie udało się pokazać jak wydarzenia z przeszłości naszych przodków, mogą wpływać na nasze teraźniejsze życie.

Jestem książką zachwycona choć nie podoba mi się pobieżne zakończenie. Pojawiło się zbyt prędko i nie do końca mnie usatysfakcjonowało.
Ale i tak ten tytuł polecam, jest naprawdę interesujący. Jeżeli ktoś jeszcze nie czytał polecam też "Lalki" tej samej autorki.
Zakurzona półka © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka