Żona psychopaty - Teresa Ewa Opoka

Autorka: Teresa Ewa Opoka
Tytuł: Żona psychopaty
Wydawnictwo:

Maja to młoda, pełna wdzięku dziewczyna, która marzy o prawdziwej rodzinie. Gdy o jej względy walczy nieco starszy Edward, kobieta jest zachwycona. W końcu ktoś się o nią dba i jest jej całkowicie oddany.
Gdy okazuje się, że jest w ciąży, Edward zadowolony z takiego obrotu sprawy, proponuje ślub. Obiecuje dobre życie, wygodne mieszkanie i miłość, aż po grób. Kobieta zaskoczona tym, że ukochany tak dobrze zareagował na wieść o dziecku, długo się nie namyślając, postanawia wyjść za niego za mąż.

Jeszcze przed ślubem pojawiają się u niej pewne wątpliwości. Czy aby na pewno to ten jedyny? Może lepiej się wycofać i poprosić o pomoc mamę, przecież dziecko to nie koniec świata?

13 lat później Maja wie, że popełniła największy błąd w życiu. Jest uwięziona w związku z psychopatą, który niszczy ją na każdym kroku.
Jak długo można wytrzymać żyjąc obok kogoś kto z każdym dniem wyniszcza cię coraz bardziej? Ile jest w stanie znieść ludzka psychika? Czy nienawiść może zabić?

"Żona psychopaty" to książka, która od początku wciąga czytelnika w wir przekleństw, kłamstw, wyzwisk i nienawiści. Czytelnik nie jest w stanie być obojętnym na to, co dzieje się w książce.
Akcja została podzielona na to co działo się w przeszłości, dzięki temu poznajmy całą historię związku Majki i Edwarda, oraz na to, co dzieje się teraz.
Bohaterowie nakreśleni są bardzo wyraziście. Edward to psychopata, który chyba rozmyślnie wybrał swoją żonę. Musi mieć obok siebie kogoś, kogo może tłamsić i na każdym kroku wyzywać.
Majka zaś jest osobą cichą, trochę zamkniętą w sobie, ale jest reż niezwykle silna.
To dla dzieci jest w stanie znieść obecność męża i to one są motorem jej działania. Zapewne gdyby nie malutka Kasia i jeszcze mniejszy Witek, kobieta dałaby się zniszczyć.

Fakt, że książka pojawiła się na rynku wydawniczym, jest strzałem w dziesiątkę. Być może są kobiety, które dzięki historii Majki znajdą w sobie siłę na przeciwstawienie się oprawcy?
Książkę polecam. Jest to naprawdę świetna książka, którą warto przeczytać.
Zakurzona półka © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka