Koszmarne przebudzenie - Rosalind Noonan

Autorka: Rosalind Noonan
Tytuł: Koszmarne przebudzenie
Wydawnictwo:
Chelsea odkąd zaszła w długo wyczekiwaną ciążę, nie potrafiła doczekać się przyjścia na świat swojej córeczki.
Teraz, kilka tygodni po porodzie zastanawia się dlaczego chciała mieć dziecko, bo najchętniej te wrzeszczące niemowlę oddałaby pierwszej napotkanej osobie, aby mieć chwilę spokoju i móc wrócić do swojego dawnego życia.

Leo mąż Chelsea widzi, że coś z jego żoną jest nie tak. Nie ma sił opiekować się małą Annabelle, jest całkowicie otępiała i obojętna. Martwi się nie tylko o ich córeczkę, ale także o żonę, której stan z dnia na dzień się pogarsza.
Dzięki pomocy siostry Chelsea, kobieta trafia do lekarza, który diagnozuje u niej depresję poporodową i zaleca terapię. Niestety nie stać ich na nią i wkrótce dochodzi do tragedii. Annabelle znika. Czy Chelsea w wyniku depresji, zrobiła krzywdę swojej córeczce? A może ktoś porwał małą? Co naprawdę wydarzyło się w domu Chelsea i Leo?

"Koszmarne przebudzenie" to dosyć mocna książka, która dobitnie pokazuje oblicze kobiety nękanej depresją poporodową. Chelsea chciała być matką i świadomie zaszła w ciążę, mimo to, depresja poporodowa zniszczyła  Gdyby od początku miała wsparcie medyczne być może nie doszłoby do tragedii. Niestety źle leczona i niezdiagnozowana od początku, musiała narażać życie swoje i swojego dziecka.
Ta książka pokazuje jak trudna, niebezpieczna i podstępna jest  depresja i czym się może skończyć.

Książkę czyta się bardzo dobrze i do samego końca trzyma w napięciu. Bardzo współczułam Chelsea i od początku utożsamiałam się z uczuciami głównych bohaterów. Trochę dziwi mnie fakt, jak spokojnie Leo zareagował na to, że jego córeczka zaginęła. Jak dla mnie jego reakcja jest bardzo naciągana, choć podejrzewam, że autorka chciała pokazać wyrozumiałą stronę bohatera.
Książkę polecam i cieszę się, że tego typu książki powstają. Warto zdać sobie sprawę z tego, że depresja poporodowa jest faktem i coraz więcej kobiet na nią cierpi.
Zakurzona półka © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka