Opowiem Ci mamo, co robią mrówki - Katarzyna Bajerowicz , Marcin Brykczyński

Autorzy: Katarzyna Bajerowicz,
 Marcin Brykczyński
Tytuł: Opowiem Ci mamo, co robią mrówki
Wydawnictwo:
Mrówki wszystkim kojarzą się z małymi niezbyt ładnymi stworzonkami, a okazuje się, że można o nich napisać piękną i mądrą książeczkę dla dzieci.

Wydawnictwo Nasza Księgarnia w listopadzie wydało przepiękną książkę "Opowiem ci mamo, co robią mrówki".
Książka kierowana jest dla dzieci od 2do 6 lat ze względu na to, że można w niej świetnie ćwiczyć spostrzegawczość, za sprawą umieszczonych w niej zagadek. Choć moim zdaniem książkę można podsunąć już młodszym dzieciom ze względu na bajeczne ilustracje.

Całość została wydana na sztywnych kartonowych kartkach, dzięki czemu przetrwa namiętne przeglądnie i noszenie w dziecięcych rączkach.
Niezwykle efektowne ilustracje Katarzyny Bajerowicz, uzupełnione zostały rymowanymi zagadkami Marcina Brykczyńskiego i muszę przyznać, że ten duet sprawdził się znakomicie.
Książka jest nie tylko piękna i zachwycająca, ale także mądra i ma element edukacyjny;)

Jestem pewna, że Wasze dziecko z przyjemnością pozna świat mrówek i z wypiekami na twarzy będzie odgadywać zagadki, buszując w ilustracjach pełnych detali.
Musicie wiedzieć, że ta książka służy głównie oglądaniu, zgadywaniu, opowiadaniu i ćwiczeniu wyobraźni. Nie ma w niej za wiele do czytania, ale za to Wasze dziecko może twórczo spędzać czas poświęcony tej książce.
Polecam!


Zakurzona półka © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka