Namaluj mi słońce - Gabriela Gargaś

Autorka: Gabriela Gargaś
Tytuł: Namaluj mi słońce
Wydawnictwo:


RECENZJA PRZEDPREMIEROWA: 15.01.2014

Ta książka ma tak piękną okładkę, że nie potrafię oderwać od niej wzroku. To miłe kiedy wnętrze książki tak dobrze komponuje się z okładką. Bo książka choć porusza wiele smutnych tematów, jest optymistyczna i pełna nadziei.

Sabina to samotna kobieta, która wiedzie uporządkowane życie. Ma swoje nawyki i plan dnia, który jest niezmienny. Gdy pewnego dnia podczas przerwy w parku spotyka małą dziewczynkę jest zbulwersowana tym, że obce dziecko śmie zaburzać jej plan dnia, prosząc się jeszcze o uwagę.

Dziewczynka nie poddaje się i za wszelką cenę postanawia zwrócić na siebie uwagę Sabiny. Mijają kolejne dni, a dziewczyna już nie jest obcą, tylko Marysią, która całkowicie skradła serce Sabiny.
A gdy kobieta pozna tatę Marysi, zatwardziałe serce Sabiny trochę stopnieje.

Ale czy mają szanse? Poukładana i samotna kobieta z mężczyzną mającym tragiczną przeszłość?

"Namaluj mi słońce" to piękna opowieść, która niesie wiele wartościowych uczuć i całą gamę emocji.
Na początku nie lubiłam Sabiny, wydawała mi się zamknięta i trochę zakłamana. Ale gdy Marysia stopiła jej lód, to i ja się przemogłam i od tej pory wiernie jej kibicowałam. Całym sercem pokochałam również Marysię, choć Maks działał mi na nerwy. Bardzo chciałam aby im się udało, ale denerwowało mnie to, że jest taki niezdecydowany i bojaźliwy.

To co przeżył, nie pozwalało mu się zaangażować w 100%, a ja nie chciałam aby cierpiała Sabina.
W każdym razie od początku byłam całkowicie zaangażowana w to co przeżywali główni bohaterowie. Poza tym od książki naprawdę trudno się oderwać. Gdy już się ją zacznie czytać, to koniec.
To moja pierwsza książka autorki, ale już wiem, że nie ostatnia. Jestem oczarowana, bo ze zwykłej historii zrobiła piękną i magiczną opowieść o poszukiwaniu swojego miejsca na ziemi i rodzinie, którą każdy chce mieć.
Polecam!
Zakurzona półka © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka