Córka Czarownic - Dorota Terakowska + Jeden egzemplarz dla Was

Autorka: Dorota Terakowska
Tytuł: Córka Czarownic
Wydawnictwo:
Twórczość Doroty Terakowskiej znam już ładny kawał czasu. Przepadłam gdy przeczytałam "Poczwarkę", a później już szybko poszło.
Do tej pory nie czytałam jeszcze tej książki, choć doprawdy nie wiem jak to się stało.
I muszę powiedzieć, że podziwiam autorkę chyba jeszcze bardziej. To niesamowite, że wśród czarownic, dzikich stworów i czarów czytelnik znajdzie drugie dno, ale o tym zaraz.


Na początku poznajemy starą kobietę i dziecko, które dorasta pod jej okiem. Są zmuszone często się przeprowadzać i mieszkać z dala od ludzi. Gdy tylko dowie się ktoś o ich obecności w popłochu zmieniają miejsce zamieszkania. Dziecko to po prostu dziecko. Nie ma imienia, nie ma mamy ani taty. Ma za to miliony pytań i zero odpowiedzi.


Rzeczywiście. Książka od początku wydaje się piękną baśniową opowieścią o Czarownicy i jej dorastającym dziecku. Ale tak naprawdę książka ma drugie dno, o którym wspominałam już na początku. To opowieść przede wszystkim o poszukiwaniu siebie. Ale również o dążeniu do absolutnej doskonałości, o wychowaniu, oraz tym co dobre i co złe. O słabościach oraz o tym jak ważne jest bycie dobrym człowiekiem.

Fantastyczne w tej książce są działające na wyobraźnię opisy przyrody, opisy myśli oraz wnętrz ludzkich dusz. To co mi się najbardziej podoba to fakt, że książka przeznaczona jest dla młodzieży ale w każdym wywoła ten dreszcz. Choć będąc młodym być może trudno dostrzec drugie dno, to za to czytając tę samą książkę kilkanaście lat później jestem pewna, że zupełnie inaczej się ją odbierze.
Jestem pewna, że za parę lat znów do niej wrócę i kto wie co jeszcze wtedy dostrzegę?

___________________________________________________________________________________

Mam też jeden egzemplarz dla Was. Jeżeli macie ochotę go otrzymać zostawcie komentarz pod tym postem do dnia 22 marca, po tym dniu rozlosuje go wśród zgłoszeń:))
Możecie również poinformować o zabawie znajomych!


Zakurzona półka © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka