Pięć dni w Paryżu - Danielle Steel

Autorka: Danielle Steel
Tytuł: Pięć dni w Paryżu
Wydawnictwo:
Peter nigdy nie chciał zostać na farmie i tak jak jego rodzice żyć w biedzie. Rodzice też dla niego tego nie chcieli, dlatego gorąco namawiali go do tego, aby uczył się i wyjechał z rodzinnego domu. Choć poczucie obowiązku względem farmy i rodziców zostało, to Peter szybko odnalazł się w innym świecie. Poznał Kate, dziedziczkę wielkiej fortuny farmaceutycznej i kilka lat później został jej mężem.

Prawie 20 lat później Peter i Kate nadal są małżeństwem, mają trzech prawie dorosłych synów, Peter odnosi duże sukcesy, a firma wiele mu zawdzięcza. Mężczyzna lada dzień dowie się, czy jego lek na raka, ma szansę wejść na rynek i w tym właśnie celu wylatuje do Paryża, a tam wszystko się zmieni..

Olivia to żona polityka. Nigdy nie chciała nią być. Została wychowana w duchu politycznym ponieważ zarówno jej brat jak i ojciec zajmują się polityką. Gdy wychodziła za mąż za Andy'ego nic nie wskazywało na to, że i on pójdzie politycznym szlakiem. Niestety, los jest nieprzewidywalny. Olivia jest nieszczęśliwa i stłamszona. Żyje pod presją mediów, polityki i męża.

Gdy Olivia i Peter spotykają się przypadkiem w paryskim hotelu czują, że to co między nimi właśnie ma miejsce, zasługuje na szczególne traktowanie.
Ale jak pogodzić fakt, że Peter ma żonę i rodzinę, a Olivia żyje w nieszczęśliwym związku?
Czy tych dwoje ma przed sobą wspólną przyszłość?

"Pięć dni w Paryżu" to piękna opowieść o sile przeznaczenia i o prawdziwej przyjaźni i miłości. Podoba mi się to, że w niepozornej książce, autorce udało się umieścić przesłanie o tym, jak ważne jest zaufanie i przyjaźń w związku. Muszę powiedzieć, że polubiłam głównych bohaterów. Ich mądrość, lojalność i szacunek. Nie mogę powiedzieć tego o Kate, choć ona także była lojalna z tym, że chyba nie w stosunku do odpowiedniej osoby.

Jeżeli lubicie takie lekkie książki, które poruszają również ważne tematy to polecam. Czyta się ją rewelacyjnie!
Zakurzona półka © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka