Zuźka D. Zołzik. Istna idylla - Barbara Park

Autorka: Barbara Park
Tytuł: Zuźka D. Zołzik. Istna idylla
Wydawnictwo:
Z Zuźką znamy się już chyba ponad rok i muszę powiedzieć, że nadal nie mam dość. Kolejne części zawsze z entuzjazmem witam na moich półkach.

Tym razem Zuźka już po raz drugi została wydana w tomie z twardą oprawą, w którym znajdują się 4 opowieści.

Bu....Bój się!, Pada śnieg, pies się wściekł, Aloha-ha-ha, oraz Głupi królik.

O tych dwóch ostatnich już Wam kiedyś pisałam, bowiem były wydane również jako samodzielne książeczki tak zwane pojedyncze tomy, dla przypomnienia zostawiam Wam linki.

Aloha-ha-ha
Głupi królik

Dwie pierwsze opowieści są dla mnie nowe i jeszcze ich nie czytałam:)

"Bu..Bój się!" Zuźka ma wielki problem. Lada dzień jest Halloween, a ona wie coś czego nie wie nikt. Wiedzieliście, że w Halloween prawdziwe potwory i wiedźmy wychodzą z ukrycia, bo przecież nie muszą się ukrywać? Wszyscy myślą, że to przebierańce, a wcale tak nie jest! Dodatkowo dynia może odgryźć stopę, a karmelkowa kukurydza wcale nie jest karmelkową kukurydzą. Czy może być jeszcze gorzej?!

"Pada śnieg, pies się wściekł"  Zuźka przygotowuje się do świąt. W szkole w najlepsze trwają przygotowania do rozdawania prezentów mikołajkowych. Zuźka ma tylko jedno marzenie, które dotyczy Mai. Otóż dziewczynka nie trawi koleżanki, więc gdy okazuje się, że to właśnie ją wylosowała i musi zrobić jej prezent, jest załamana.
Ale ma już pomysł co mogłaby dostać koleżanka!

Z Zuźką nie można się nudzić. Uwielbiam poczucie humoru i styl jaki autorka stworzyła kreując Zuźkę. Jeżeli Wasze dziecko jeszcze nie zna tej serii warto ją podsunąć.
Polecam!
Zakurzona półka © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka