Majka i nowa siostrzyczka - Susanne Fulscher

Autorka: Susanne Fulscher
Tytuł: Majka i nowa siostrzyczka
Wydawnictwo:
Majka to żywiołowa dziewczyna. Jej życie kręci się wokół szkoły i przyjaciółek, a teraz także oczekiwania na nową siostrę. Musicie wiedzieć, że Majka ma również starszego brata i młodszą siostrę, a lada chwila na świecie pojawi się jeszcze Janka, tak bardzo wyczekiwana.

Gdy Majka, Julka, Justyna i Alina - cztery najlepsze przyjaciółki, próbują wygrzebać coś na targu staroci, przyczepia się do nich dziwna dziewczyna. Wygląda na to, że chyba je śledzi, ponieważ wkrótce znów ją spotykają, co więcej, Tośka bo tak ma na imię, zapisuje się również na lekcje baletu, na które chodzi Majka i Justyna...
O co może chodzić nieznajomej?

"Majka i siostrzyczka" to tylko jedna z wielu części serii książeczek o Majce. Muszę przyznać, że dobrze się ją czyta, choć mnie specjalnie nie porwała.
Mimo to bardzo, ale to bardzo podoba mi się to, jak ukazana jest miłość i przywiązanie do rodzeństwa. Często rodzeństwo toczy zażartą wojnę o każdy drobiazg. W tej książce posiadanie siostry lub brata, jawi się jako największy cud i fantastyczna sprawa i to bardzo mi się podoba.

Jeżeli Wasze dziecko lub czytać takie książeczki z pewnością warto podsunąć mu serię o Majce. Dziewczyna ma tyle przygód, że dobra zabawa gwarantowana.
Zakurzona półka © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka