Mroczne umysły - Alexandra Bracken

Autorka: Alexandra Bracken
Tytuł: Mroczne umysły
Wydawnictwo:
Recenzja przedpremierowa: 2.04.2014

Ruby to jedna z niewielu, która przetrwała, ale za jaką cenę?
Mając 10 lat trafiła do obozu, który w opinii publicznej miał rehabilitować dzieci takie jak ona, dotknięte niezbadaną mocą. W rzeczywistości dzieci zamknięte w obozach, były wykorzystywane, dręczone i zabijane. Żyły w nieludzkich warunkach. Nie mogły rozmawiać, czuć, ani myśleć. Miały być posłuszne.

Gdy pielęgniarka wyciąga do Ruby pomocną dłoń i pomaga jej uciec, Ruby jest zaskoczona. Wkrótce okazuje się, że w zamknięciu i odizolowaniu wiele rzeczy jej umknęło, a życie na wolności jest bardzo niebezpieczne. Gdy na swojej drodze spotyka Liama, Zu i Pulpeta, życie Ruby całkowicie się zmienia.
Co czeka tą czwórkę w świecie, w którym wszyscy ich nienawidzą? Co zrobi Puplet, Liam i Zu gdy dowiedzą się, że Ruby jest pomarańczowa, a nie zielona tak jak wszyscy do tej pory myśleli?

"Mroczne umysły" to książka, która od samego początku niesamowicie wciąga czytelnika. Ja przyznam się szczerze, że rzadko po tego typu książki sięgam, ale ta tak mnie zainteresowała, że właściwie dłużej się nie zastanawiałam i nie żałuję. Książka jest tak inna i tak absorbująca, że nie sposób się od oderwać.
Bardzo podoba mi się złożona historia bohaterów, z których każdy jest inny. Zarówno Pulpet, Ruby, Zu jak i Liam są obarczeni innym bagażem emocjonalnym. Mają swoja wady i zalety, słabości i przewinienia. Nikt z nich nie jest idealny, ale mają taki sam cel.

Książkę czyta się naprawdę bardzo dobrze. Rzadko się zdarza, że nie mam żadnych zastrzeżeń co do fabuły czy stylu pisania, ale tym razem naprawdę niczego takiego nie zauważyłam. No może oprócz zakończenia, które jest frapujące i zupełnie mnie niezadowalające, ale rozumiem, że to kwestia kontynuacji, której już teraz nie potrafię się doczekać!
Planujecie przeczytać?
Zakurzona półka © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka