Pirackie skarby - gra planszowa

 Tytuł: Pirackie skarby
Wydawnictwo:
Pamiętacie jak w dzieciństwie rysowaliście tajne mapy do skarbu? Chcieliście być piratami, którzy dryfowali po morzu i szukali bezludnej wyspy?

Teraz każdy ma na to szansę!
"Pirackie skarby" to gra logiczna dla każdego powyżej 6 roku życia. Jednocześnie może w nią grać od 2 do 5 osób, a czas jednej rozgrywki to około 15 minut. W naszym przypadku gdy graliśmy we dwoje trwało to, około 10 minut.

Po otworzeniu pudełka gracz ma do dyspozycji 9 kafelków wyspy, 20 fragmentów mapy ( wraz ze skarbem po drugiej stronie) oraz 5 znaczników dla graczy
 Gra ma jeden wariant więc nauczenie się jak w nią grać jest dziecinnie proste. Zaczynamy od wybrania sobie koloru znacznika.
Podstawowe ułożenie planszy wygląda mniej więcej tak, z tym, że można w różny sposób ułożyć kafelki wyspy no i za każdym razem inaczej będą wyglądały wskazówki jak dojść do skarbu


Znaczniki mapy zawsze wykładamy od prawej do lewej natomiast podczas szukania skarbu znaczniki odczytujemy od lewej do prawej. Gdy już zostaną wyłożone zaczynamy od środka mapy czyli w tym wypadku od palmy i stosujemy się do wskazówek. W tym wypadku skarb może być w kilku miejscach więc jest szansa, że kilka osób wygra. Ten kto pierwszy położy swój znacznik w miejscu, w którym jest skarb otrzymuje dwa skarby ( skarby znajdują się na odwrocie znaczników mapy) Ci którzy również zgadli po jednym skarbie. Po rozdaniu skarbów rundę zaczynamy od nowa. Gdy skończą nam się znaczniki mapy, podliczamy kto ile ma skarbów. Wygrywa ten kto ma ich najwięcej.

Gra być może wydaje się skomplikowana ale jest naprawdę dziecinnie prosta. Zachwyciła mnie grafika kart. Jest przepiękna i naprawdę działa na wyobraźnię.Jedyny problem w tej grze to taki, że najlepiej się w nią gra w dwie osoby bo można mieć wskazówki przed sobą i nie mylą się kierunki. Gdy gra w nią kilka osób, szczególnie dzieci i siedzą w taki sposób, że wskazówki mają tyłem można się łatwo pomylić, a wtedy gra nie ma sensu bo jest niesprawiedliwa, więc najlepiej tak się ułożyć aby wskazówki były przed grającym.

Gra kosztuje niecałe 20zł więc warto się w nią zaopatrzyć:)
Polecam!
Zakurzona półka © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka