Jeszcze jeden dzień - Mitch Albom

Autor: Mitch Albom
Tytuł: Jeszcze jeden dzień
Wydawnictwo: RECENZJA PRZEDPREMIEROWA: 22.05.2014

Chic wzrastał w poczuciu wszechobecnej miłości mamy i uwagi taty, na którą musiał zasłużyć. Choć nie zrobił kariery bejsbolisty, jak chciał tata i poszedł inną drogą, mama się od niego nie odwróciła i zawsze wspierała go w jego wyborach, w przeciwieństwie do ojca.
Gdy mama pewnego dnia umiera, podczas gdy on kolejny raz stara się zadowolić ojca, Chic wie, że nigdy sobie tego nie wybaczy. Zaczyna coraz więcej pić i staczać się na samo dno.
Gdy już nie ma ani rodziny ani perspektyw, postanawia skończyć ze sobą.  Jednak los szykuje mu jeszcze jedną szansę. Ma okazję spotkać się z mamą i wszystko jej wyjaśnić. Jak?
Przeczytajcie sami!

"Jeszcze jeden dzień" to piękna opowieść o miłości rodzicielskiej, o zmarnowanych szansach i trudnych wyborach. Dopóki mamy rodziców nikt z nas się nie zastanawia, jak by to było gdyby nagle ich zabrakło. Coś jest w tym stwierdzeniu, że dopóki żyją rodzice, to obojętnie ile się ma lat, zawsze jest się dzieckiem.
Piękne w tej książce jest to, że Chic choć wiedział, że jest na samym dnie, miał przeświadczenie, że jedna rozmowa z mamą mogłaby zmienić wszystko.

Jeżeli lubicie takie trochę magiczne i wciągające historie, polecam wam tę.
Zakurzona półka © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka