W słusznej sprawie - Diane Chamberlain

Autorka: Diane Chamberlain
Tytuł: W słusznej sprawie
Wydawnictwo:
Jane to młoda żona, która mimo wyraźnego sprzeciwu męża rozpoczyna swoją pracę jako opiekunka społeczna.
Robert nie takiej decyzji się spodziewał, sam jest lekarzem i oczekuje od żony, że będzie towarzyszyła mu popołudniami, oraz zajmie się domem i nim przede wszystkim.
Dodatkowo kobieta w tajemnicy przed mężem zażywa tabletki antykoncepcyjne, choć ten wyraźne zaznaczył, że od razu po ślubie chce mieć z nią dziecko.

Gdy Jane mimo wszystko stawia na swoim i rozpoczyna pracę jej małżeństwo przechodzi pierwszy poważny kryzys. W życiu Jane zmienia się jeszcze jedno, poznaje Ivy.

Ivy to biedna piętnastolatka, która całe swoje życie spędziła na plantacji tytoniu ciężko pracując. Żyją ze skromnej pensji ze schorowaną babcią, niedorozwiniętą siostrą Mary Ellą oraz jej dzieckiem.
Życie ludzi na plantacji nie jest łatwe. Pracują za grosze, często są wykorzystywani, a bieda aż piszczy. Nie inaczej jest w życiu naszej bohaterki, która jak każda nastolatka jest zakochana i marzy dla siebie o czymś innym.
Gdy okazuje się, że wkrótce ma zostać poddana jak większość dziewczyn sterylizacji, Jane postanawia zrobić wszystko aby do tego nie dopuścić. Niestety zanim cokolwiek zrob,i okazuje się, że Ivy już jest w ciąży, a to oznacza, że dziecko najprawdopodobniej zostanie jej zebrane. Czy uda się temu zapobiec?
Jak wybrać pomiędzy tym co jest dobre, a tym co podpowiada serce?

Diane Chamberlain to mistrzyni w budowaniu fabuły. Muszę Wam powiedzieć, że książka fantastycznie wciąga i naprawdę trudno się od niej oderwać. Historia Ivy przeplatana z osobistymi problemami Jane jest wspaniała.
Jak zwykle zakończenie jest bardzo nagłe i pobieżne, choć muszę przyznać, że spójne i logiczne.

Doskonale zostało przedstawione życie na plantacji, problemy biednych ludzi, codzienność, oraz ich emocje i dyskryminacja jakiej doświadczali. Kolejnym atutem są świetnie opisani bohaterowie oraz ich emocje.
Zresztą, nie będę Wam zachwalać. Kto lubi książki autorki jestem pewna, że się nie zawiedzie. Ja z całego serca polecam.
Zakurzona półka © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka