Pizza XXL - gra planszowa

Tytuł gry: Pizza XXL
Wydawnictwo:


Uważam, że nie ma nic lepszego niż usiąść i pograć rodzinnie w coś absorbującego na długie godziny.
Pizza XXL to gra prosta, intuicyjna i bardzo wciągająca.

Po otwarciu pudełka gracz ma do dyspozycji 12 rodzajów pizzy i 16 składników. Warto dodać, że wśród składników znajdują się także małe szkodniki czyli muchy.


Gra przeznaczona jest od 2 do 5 graczy, im ich więcej tym trudniej, wiadomo. Grać w nią mogą zarówno maluchy w wieku 6 lat jak i nieco starsi gracze i gwarantuję Wam, że każda grupa wiekowa będzie się świetnie bawiła.
Gra ma dwa warianty, ja Wam opiszę tylko ten podstawowy, jedna rozgrywka trwa około 20 minut. Chyba, że gracze są bardzo spostrzegawczy wtedy wszystko idzie szybciej.

Podstawowe ułożenie wygląda tak jak na zdjęciu.


Wykładamy 3 pizze i 16 składników odwróconych tak, aby nie było ich widać. Grę rozpoczyna najmłodszy, a kolejka idzie tak jak wskazówki zegara. Każdy składnik odkrywamy ruchem od siebie tak aby najpierw zobaczyli go przeciwnicy. Gdy już kilka składników zostanie odkrytych trzeba się skupić, aby ktoś wcześniej nie zauważył, że pizza jest gotowa i nam ją podebrał.
Przykładowo, do powstania pierwszej pizzy z lewej stronie na zdjęciu potrzebujemy: ser, salami, cebulę i oliwki. Gdy te cztery składniki są odkryte szybko sięgamy po pizzę. Weźcie jednak pod uwagę, że każdy z graczy pilnie to śledzi, więc czasami dosięgnięcie jej najszybciej ze wszystkich jest niemożliwe.


Gdy ktoś zbierze pizzę gra zaczyna się od początku, gramy do momentu gdy ktoś będzie miał 3 pizze. Wtedy ta osoba wygrywa.
Prawda, że proste?

Ta gra jest świetna na każdą imprezę. Uwierzcie mi element rywalizacji jest fantastyczny a ile przy tym śmiechu!
Ogromnym atutem tej gry jest szata graficzna, zresztą sami zobaczcie przepiękne ilustracje sprawiają, że oprócz gry myśli się o tym, co by tu zjeść:)

Gra jest również świetna dla dzieci, ćwiczy spostrzegawczość i szybkie reagowanie.
Dodatkowo cena! Moi drodzy gra kosztuje 19zł!
Polecam:)
Zakurzona półka © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka