Ulica pogodna - Aleksandra Domańska

Autorka: Aleksandra Domańska
Tytuł: Ulica pogodna
Wydawnictwo:Marta to młoda kobieta, która teoretycznie ma wszystko. Wykształcenie, pracę, rodzinę i męża. Jednak fakt, że jest taką szczęściarą wcale jej nie cieszy, bo pracy nie lubi, wykształcenia nie wykorzystuje, a męża nawet nie kocha i tak właściwie nawet nie wie po co z nim jest. Ma dość tego jak żyje, a kilka sytuacji sprawia, że chce zawalczyć o siebie i o swoje spełnienie.

Muszę Wam powiedzieć, że książki z serii "Leniwa niedziela" są zawsze trafione. Wszystkie, które do tej pory czytałam były przepięknymi historiami, które na długo we mnie pozostawały. Z tą książką jest inaczej, bo od początku trudno było mi ją czytać.
Nie powiem żebym polubiła główną bohaterkę. Jest nijaka, wiecznie marudząca, zachowująca się jakby jej osoba była pępkiem świata. Chce coś zmienić ale nie wie jak, za chwilę już nie wie czy chce coś zmieniać, a za kilka chwil wymyśla coś jeszcze innego. Prócz tego, że jest niezdecydowana jest też mało konsekwentna, samotna, zniewolona i ma tyle energii co człowiek u schyłku życia.


Całość jak dla mnie jest naprawdę dziwna i nie powiem żebym zrozumiała tą książkę. Styl pisania autorki jest bardzo specyficzny i nawet nie wiem jak go określić, choć wiem, że totalnie mi nie przypasował. Akcja książki jest mozolna i po odłożeniu trudno się do niej wraca. Naprawdę sama nie wiem co o niej napisać, bo  czegoś mi w niej brakuje, albo może taka miała być?


4 komentarze :

 1. Chętnie przeczytam tę książkę. Jest to pozycja taka, jaką lubię :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Okładka przyciąga, ale z tego co opisujesz, treść już nie za bardzo. Dlatego na razie sobie odpuszczę.

  OdpowiedzUsuń
 3. Okładka działa na mnie jak magnes, ale po Twojej recenzji, będę szukać tej książki w bibliotece, zamiast ją kupować. Bo mimo wszystko bardzo chcę ją poznać :)

  OdpowiedzUsuń
 4. tadammmm :) mam ją u siebie na półeczce- wygrałam jakiś czas temu. Czeka sobie na swoją kolej- i chyba jeszcze poczeka

  OdpowiedzUsuń

Zakurzona półka © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka