Księga stylu Coco Chanel. Jak stać się elegancką kobietą z klasą - Karen Karbo

Autorka: Karen Karbo
Tytuł: Księga stylu Coco Chanel. Jak stać się elegancką kobietą z klas
Wydawnictwo:
Coco Chanel była i jest nadal niezwykle ciekawą osobą w świecie mody. Stała się ikoną i marką. Jej nazwisko kojarzone jest przede wszystkim z szykiem i elegancją.

Coco Chanel urodziła się w 1883 roku w bardzo biednej rodzinie, gdy jej matka zmarła, a ojciec ją porzucił, trafiła pod skrzydła zakonnic i to właśnie tam nauczyła się szyć. Jej kariera tak naprawdę zaczęła się wtedy gdy zaczęła projektować kapelusze, a później? Z biednej, osieroconej dziewczynki, stała się rozpoznawalną i elegancką kobietą z klasą.


Ta książka w 100% poświęcona została Coco Chanel ale nie tylko. Autorka zastanawia się i przy okazji podpowiada na przykładzie Coco, jak stać się kobietą sukcesu, jak ubierać się z klasą i co najważniejsze, podkreśla, że aby być szykowną tak jak Coco Chanel, wcale nie trzeba się ubierać w Chanel. To niezwykle istotna uwaga, dlatego mało kogo stać na to aby na każdego dnia biegać ubraną od stóp do głów ubraną w markę Chanel.
Podejrzewam, że mało kogo stać, żeby w ogóle sobie pozwolić na markę Chanel.

 Muszę Wam powiedzieć, że połączenie biografii z poradnikiem było strzałem w dziesiątkę. Sam pomysł jest naprawdę super, bowiem autorka przeplata porady dotyczące ubiory i stylu z ciekawostkami z życia Coco. Jedynym minusem jaki zauważyłam jest brak zdjęć. Ja nie interesuje się modą na tyle, aby mieć pojęcie o konkretnym modelu sukienki Chanel czy kapelusza, wszystkiego musiałam szukać w internecie. Gdyby zdjęcia zostały zamieszczone w książce wyglądałoby to dużo lepiej i dla tych, którzy nie są najbardziej zorientowani byłoby to wielkie ułatwienie. To co warto docenić to lekkie pióro autorki. Pisze niesamowicie! Od książki nie da się oderwać,
Jeżeli lubicie Coco Chanel, jest dla Was zagadką lub po prostu chce się więcej o niej dowiedzieć, ta książka będzie idealna.
Polecam!
Zakurzona półka © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka