Baśnie braci Grimm

Tytuł: Baśnie braci Grimm
Wydawnictwo:
Baśnie braci Grimm w całości przeczytałam dopiero na studiach.W dzieciństwie rodzice raczej czytali mi baśnie Andersena. Oczywiście nie znaczy to, że wcale ich nie znałam bo tak nie było.
Jedną z moich ulubionych była ta o Tomciu Paluszku, Kopciuszku czy Śnieżce. Zresztą, pewnie sami wiecie, że baśnie są ponadczasowe i chyba od zawsze czyta się je dzieciom.

Tak jak wspominałam na studiach przeczytałam wszystkie baśnie i byłam zdziwiona w jak paskudnym wydaniu je czytałam. Od tej pory chyba ciągle szukam wydania idealnego i znalazłam idealne dla mnie, choć dla dziecka ( przynajmniej tego małego) niekoniecznie.

W tej książce znajdziemy dwadzieścia osiem baśni między innymi: Kopciuszka, Trzy piórka, Złotą Gęś czy chociażby tą o wilku i siedmiu koźlątkach.
Pewnie zastanawiacie się dlaczego ta książka jest nieodpowiednia dla małych dzieci. To wydanie jest bardziej kolekcjonerskie. Zostało wydane w pięknej twardej oprawie, z pięknymi ilustracjami i na cudownym kredowym papierze. Ja najzwyczajniej w świecie nie dałabym tej książki dziecku ze względu na możliwość zniszczenia.

Książka również swoje kosztuje. Za taki egzemplarz w księgarni trzeba zostawić ponad 40zł, ale jeżeli szukacie wydania dla siebie lub dla nieco starszego dziecka (myślę, że powyżej 9 lat) to pamiętajcie o tej książce. Ilustracje są zachwycające!
Polecam.

5 komentarzy :

 1. Kocham baśnie braci Grimm!
  http://zakurzone-stronice.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 2. Cześć, nominowałam Cię do LBW :)
  Tutaj są pytania: http://anty---materia.blogspot.com/2014/08/liebster-blog-award.html

  OdpowiedzUsuń
 3. Czytałam parę razy gdy brałam udział w konkursie o Braciach Grimm, piękne baśnie :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Piękne, ostatnio widziałam jedno niesamowite wydanie baśni braci Grimm i się normalnie zakochałam: twarda oprawa, wzorowana na dawne okładki ze złotymi napisami, tylko cena ok. 100 zł ale kiedyś kupię, a co :P
  Zapraszam do konkursu: http://czerwonetrampkiksiazki.blogspot.com/2014/07/konkurs-rocznicowy.html

  OdpowiedzUsuń
 5. Uwielbiam te baśnie od dzieciństwa.

  OdpowiedzUsuń

Zakurzona półka © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka