Elita - Kiera Cass

Autorka: Kiera Cass
Tytuł: Elita
Wydawnictwo: Odkąd przeczytałam "Rywalki" nie mogłam doczekać się kolejnego tomu. Tak jest i teraz, gdy czekam na trzecią część, a muszę przyznać, że autorka nieźle namieszała czytelnikom w głowach.

Ami nadal rywalizuje o miejsce przy boku księcia. Maxon ma już tylko do wyboru 6 kandydatek, ale choć serce oddał już tej jedynej, są jeszcze inne, które mają wiele zalet i łączy je z nim zupełnie inny rodzaj więzi.

O ile serce mówi jedno, Maxon wie, że musi słuchać nie tylko głosu serca, ale i głosu rozumu, oraz tego co mówią poddani i rodzice, a oni jasno dają do zrozumienia, że lady America nie nadaje się na księżniczkę.

Sama America nie wie czego by chciała. Choć serce nerwowo podryguje na widok księcia, gdzieś w głębi duszy nadal kocha Aspena, swojego pierwszego chłopaka. Jest też królewskie życie, do którego wcale nie przywykła.
Czy uda jej się zapomnieć o tym kim była i bez reszty oddać się księciu?
Czy Maxon wybierze Ami?

"Elita" to druga część, zaraz po "Rywalkach" i choć czytałam kilka recenzji, w których pisano, że druga część jest beznadziejna, że nie warto czytać, ja absolutnie jestem przeciwnego zdania. Rzeczywiście można zauważyć, że "Elita" jest trochę gorsza od "Rywalek" ale podejrzewam, że środkowe tomy mają zawsze lekki spadek, żeby potem trzeci tom był zaskakujący.

Muszę przyznać, że o ile w pierwszym tomie bardzo polubiłam Ami za jej charakter, to tak w drugim denerwowało mnie jej rozdwojenie. Zaś autorce trzeba pogratulować, że zadbała o chwile grozy, westchnień i zniecierpliwienie, które ogarnia czytelnika od początku do samego końca.

Jeżeli zastanawialiście się czy warto sięgnąć po "Elitę" ja mówię, że warto i nie sugerujcie się recenzjami, bo ile czytelników tyle opinii. Najlepiej przeczytać i zobaczyć czy wciągną Was eliminacje czy też nie.
Polecam!
Zakurzona półka © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka