Muminki - Tove Jansson Nowe Wydanie!

Autorka:
Tove Jansson

Tytuł: Seria Muminki

Wydawnictwo:Dziś będzie nie tyle o samej treści Muminków co o wyglądzie i moich wspomnieniach dotyczących tej serii książeczek.

Niedawno nakładem Wydawnictwa Nasza Księgarnia ukazało się nowe, przepiękne, kolekcjonerskie wydanie Muminków. W skład serii wchodzi dziewięć tomów:
- Tatuś Muminka i morze
- Małe Trolle i Duża powódź
- Dolina Muminków w listopadzie
- Pamiętniki Tatusia Muminka
- Lato Muminków
- Opowiadania z Doliny Muminków
- Zima Muminków
- W Dolinie Muminków
- Kometa na Doliną Muminków

Moja przygoda z Muminkami zaczęła się od telewizji. Ci, którzy są w moim wieku pewnie pamiętają sławne intro Muminków: "Muminki się cieszą, radością i życiem.." uwielbiałam tą bajkę! Naprawdę, to była chyba jedna z moich ulubionych bajek, choć do teraz nie umiem pojąć co jest takiego w Muminkach, że lubią ją nie tylko dzieci, ale także i dorośli.

Gdy już sama potrafiłam czytać, wypożyczyłam pierwszy tom Muminków z biblioteki. Pamiętam, że były to małe książeczki również z Wydawnictwa Nasza Księgarnia i tak się zaczęło.
Teraz kilkanaście lat później w swoich rękach mam przepięknie wydaną serię, w twardej brązowej oprawie. Czy dla miłośnika Muminków może być coś lepszego?
Cały komplet dumnie stoi na półce i za każdym razem zachwycam się nie tylko specyficznymi ilustracjami autorki ale i całą serią.
Po latach jednak inaczej się odbiera całość i jeżeli Wy również lubicie Muminki, polecam Wam zakup tego wydania.
Zakurzona półka © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka