Skradziona - Clara Sanchez

Autorka: Clara Sanchez
Tytuł: Skradziona
Wydawnictwo:
Betty odkąd przeżyła śmierć swojej córeczki podczas porodu nie potrafi żyć normalnie. Mimo, że ma już córkę i syna, wierzy, że jej pierwsze dziecko nadal żyje, tylko ktoś przy porodzie jej go odebrał.

Mąż Betty nie wierzy w to co mówi żona i stara się pomóc jej wyjść z obsesji,w którą wpadła kobieta.
Gdy kilkanaście lat później Betty ciężko zachorowała, Veronica, która od dawna wie o podejrzeniach matki, stara się kontynuować jej śledztwo i odszukać swoją siostrę.

Gdy wpada na trop okazuje się, że odzyskanie siostry wcale nie będzie takie proste, a afera, która lada chwila ujrzy światło dzienne zmieni życie wielu rodzin.

"Skradziona" to książka, która absorbuje czytelnika od samego początku i wciąga go w wir wielu wydarzeń. Narracja prowadzona jest z punktu widzenia dwóch bohaterek, co sprawia, że całość czytelnik może śledzić z dwóch różnych punktów widzenia.

Jedyne co mnie nie przekonuje to zakończenie, które wcale mnie nie satysfakcjonuje i jak dla mnie jest pobieżne. No chyba, że planowana jest jakaś kontynuacja choć wątpię. Nie wiem czy tylko ja miałam takie wrażenie?

Nie napisałam Wam jeszcze, że "Skradziona" jest inspirowana prawdziwą historią, która miała miejsce w Hiszpanii. Tam ponad 60 000 tysięcy Hiszpanów została sprzedana innym rodzinom, a prawdziwym rodzicom mówiono, że dziecko zmarło.
Straszne, ale niestety prawdziwe.

Jeżeli lubicie tego typu książki, polecam.
Zakurzona półka © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka