Nasza paczka i niepodległość. O sześciu polskich świętach - Zofia Stanecka
Autorka: Zofia Stanecka
Tytuł: Nasza paczka i niepodległość. O sześciu polskich świętach
Wydawnictwo:


Bardzo brakowało mi takiej książki na polskim rynku książkowym i niezmiernie się cieszę, że w końcu coś takiego jest.
Nie czarujmy się bo sporo dzieci nie wie i nie rozumie idei świąt państwowych. Co prawda w przedszkolach są zajęcia tematyczne związane właśnie z takimi świętami, ale często skupiają się ogólnie na tym aby dzieci wiedziały, że jest takie święto, a nie ma czasu na to, aby wytłumaczyć wszystko tak, aby dzieci zrozumiały całą genezę powstania danego święta.

Głównymi bohaterami książki są: Jacek,Malinowski,Jagoda,Maśka, Wiktor i nieodłączny Dziadek, który opowiada różne historie dzieciom i przy okazji ich pilnuje. Dzieciaki mają swoją bazę, a w bazie wiele się dzieje. Jesteście ciekawi co?

W książce opisanych jest sześć świąt:
- Święto pracy
- Narodowe święto Niepodległości
- Dzień Flagi
- Święto Narodowe Trzeciego Maja
- Dzień wolności i praw obywatelskich
- Święto Wojska Polskiego

Całość jest pięknie zilustrowana i naprawdę ładnie wydana. Jedyne co mnie na przykład denerwowało to fakt, że w książce jest bardziej nałożony nacisk na małe elementy i ilustracje niż na tekst. Nie można na przykład usiąść z dzieckiem i po prostu poczytać, bo panuje za duży chaos. Ale jeżeli dziecko już samo potrafi czytać to jak najbardziej ta książka będzie idealna.

Bardzo podoba mi się fakt, że najważniejsze rzeczy są ujęte w sposób bardzo przystępny dla dziecka i z książki dzięki temu jest w stanie naprawdę dużo wynieść.

Oprócz tego na duży plus można zaliczyć postać dziadka, który w tej książce jest takim mentorem i przewodnikiem nie tylko dla bohaterów książki ale i dla małego czytelnika.
Polecam!
Zakurzona półka © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka