Wielka księga Basia, Wielka księga Basi i Franka - Zosia StaneckaAutorka: Zosia Stanecka
Tytuł: Wielka księga Basia
Wielka księga Basi i Franka
Wydawnictwo:
"Wielka księga Basia" to książka, która przede wszystkim zaskoczyła mnie...wielkością. Tak samo zresztą jest i z "Wielką Księgą Basi i Franka"
Czytając tytuł oczyma wyobraźni już widziałam ogromną książkę, która będzie wielkim tomiskiem z przygodami Basi. Biorąc ją do ręki, zobaczyłam książkę wielkości uwaga - normalnego zeszytu.

Trochę mnie to zbiło z tropu ale to tylko taka mała anegdota. Bo później już było tylko lepiej.

Książka w porównaniu do innych części z serią przygód o Basi została wydana w poręcznej małej formie w miękkiej okładce. W środku jak zwykle mnóstwo niezbyt podobających mi się ilustracji oraz i tutaj zaraz padniecie - prawie 30 opowiadań, a dokładnie 28. I teraz już pewne rozumiecie dlaczego jest to wielka księga?

Opowiadania zostały podzielone na cztery pory roku. Czyli możecie je czytać, wiadomo według pór rok, ale nic nie szkodzi aby je mieszać. I tak w każdej porze roku mamy po siedem opowiadań. A wśród nich:
- Basia i bal
- Basia i plaża
- Basia i szkoła
- Basia i katar
- Basia i łyżwy czy Basia i kotek

Opowiadania te były publikowane już w latach 2011-2012 w magazynie "Dziecko" więc jeżeli ktoś to pismo prenumeruje, zapewne opowiadania już zna, ale nic nie stoi na przeszkodzie aby mieć wszystkie te opowiadania w formie książki:)


Trochę inaczej ma się sprawa z "Wielką księgą Basi i Franka" bo tutaj pierwsze skrzypce gra raczej Franek, bo to on jest najmłodszy w rodzinie Basi i najzwyczajniej w świecie nie wszystko umie.

Basia jako starsza siostra trzyma pieczę nad młodszym bratem i przeprowadza go przez świat zwierząt, kolorów czy liczb. Razem poznają pojazdy, mają dobre i złe humory oraz uczą się zasypiać, siusiać do nocnika i jeść bez wybrzydzania.

Ta książka jest raczej skierowana do tych całkiem małych dzieci, które dopiero zaczynają na własną rękę poznawać świat. Ta książka jest trochę inna niż wszystkie Basie do tej pory, ale jest to miła odmiana. Jeżeli macie takiego malucha w rodzinie to ta książka koniecznie musi znaleźć się na jego półce.

Oczywiście nie będę Was zachęcać specjalnie, bo wiem, że sporo moich czytelników, bardzo lubi opowiadania o Basi, więc myślę, że jak na fanów Basi przystoi powinno się mieć te tytuły na półce:)
Polecam!
Zakurzona półka © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka