Tak krucho - Tammara Webber

Autorka: Tammara Webber
Tytuł: Tak krucho
Wydawnictwo:
Odkąd w życiu Landona zabrakło ukochanej mamy, każdego dnia staczał się coraz bardziej. Najpierw opuścił prywatną szkołę i zmienił miejsce zamieszkania, potem wagarował, aż w końcu doszły narkotyki i alkohol.
Gdyby nie pomocna dłoń przyjaciela rodziny, kto wie gdzie skończyłby wtedy Landon.

Aby odciąć się od tamtego życia Landon postanawia zmienić swoje imię na Lucas i choć dla niektórych nadal jest Landonem, on sam już się nim nie czuje.
Gdy na zajęciach, na których jest tutorem, zauważa piękną Jackie, Lucas wie, że w jego życiu właśnie się coś zmienia.
Niestety dziewczyna jest w stałym związku i to z największym palantem z całego uniwersytetu.
Może to i dobrze, bo w obecnej sytuacji i tak nie mogliby być razem.
Jednak serce to nie sługa i Lucas już wkrótce przekona się, że Jackie jest dla niego kimś więcej, niż tylko czyjąś dziewczyną.

"Tak krucho" to opowieść przede wszystkim o pierwszej prawdziwej miłości, ale także o wybaczaniu sobie i godzeniu się z przeszłością. Lucas nie miał łatwo, a fakt, że obwiniał się o wydarzenia z przeszłości, uniemożliwiało mu próbę pójścia dalej i zapomnienia.

Oczywiście powieść jest taka lekko infantylna, ale umówmy się, to powieść dla młodzieży i to w dodatku o miłości, gdzie z góry wszystkiego możemy się domyślić. Ale właśnie takie książki fajnie się czyta, gdy chcemy odpocząć i nie myśleć o wszystkich problemach i obowiązkach.
Fabuła nie jest zbyt skomplikowana i zaskakująca, ale książkę czyta się bardzo szybko i z ciekawością, której czasami brak w tego typu historiach.
Jeżeli macie ochotę na lekką książkę, to ta będzie w sam raz.
Zakurzona półka © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka