Hopeless - Colleen Hoover

Autorka: Colleen Hoover
Tytuł: Hopeless
Wydawnictwo:
Sky za kilka tygodni skończy 18 lat i w końcu po wielu latach nauki w domu, postawiła na swoim i mama zgodziła się na to, aby dziewczyna ostatni rok nauki rozpoczęła w szkole. Niestety najlepsza przyjaciółka Sky wyjeżdża na pół roku i będzie zmuszona sama zmierzyć się z tym, co czeka ją za murami szkoły. Już pierwszego dnia okazuje się, że szkoła jest jeszcze gorsza w rzeczywistości i zupełnie różna od tego, co wyobrażała sobie Sky.

Wszystko się zmienia gdy przypadkiem poznaje Holdera. Przystojny, choć na pierwszy rzut oka niebezpieczny, wzbudza w niej fascynację, której do tej pory nie znała. Wkrótce okazuje się, że przy Holderze odżywają wspomnienia, które były gdzieś pogrzebane w pamięci, a chłopak zna ją lepiej od niej samej...

"Hopeless" to książka, którą wybrałam jako pierwszą w wyzwaniu 12 książek na 2015 rok. Jest u mnie już dobrych kilka miesięcy, a do tej pory czytałam tylko kilkadziesiąt świetnych opinii na jej temat i nadal zastanawiam się skąd tyle zachwytów nad tą książką? Kupiłam ją właściwie ze względu na recenzje i przy okazji też dlatego, że okładka jest piękna, ale niestety nie rozumiem fenomenu tej książki. Może gdy przeczytam całą serię zmienię zdanie?

Oczywiście to nie jest tak, że książka mi się nie podobała, bo podobała mi się. Rewelacyjnie się ją czyta, ale wiecie, denerwują mnie już trochę książki, gdzie każdy bohater jest piękny, słodki, idealny i praktycznie bez wad. Autorka stworzyła wspaniały, cukierkowy świat z tragiczną przeszłością głównych bohaterów, który być może i podoba się nastolatkom ale mi już niekoniecznie, w końcu swoje lata mam.

Mimo wszystko, mimo tych wszystkich moich zarzutów, naprawdę dobrze spędziłam czas czytając tę książkę i jestem pewna, że kontynuację też przeczytam, bo naprawdę cała historia jest ciekawa, pomijając niektóre kwestie.
A Wy czytaliście "Hopeless"? Jakie są Wasze wrażenia?


5 komentarzy :

 1. Ja straciłam głowę dla Holdera, więc w sprawie tej książki nie będę obiektywna:) Uwielbiam:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Strasznie dużo nieustannie słyszę o tej pisarce, ale jakoś nie mogę się przekonać. Poczekam, aż jej książki będą w bibliotece,, bo troche obawiam się wydawać na nie pieniądze, bo mogą mi się nie spodobać. :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Dopiero mam w planach, a recenzje kuszą :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Czeka na mnie w kolejce i już nie mogę się doczekać jej przeczytania!

  OdpowiedzUsuń
 5. Powiem ci, że ani nie jestem fanką, ani nie jestem "hejterką". Książka nawet mi się podobała, ale nie zauroczyła mnie tak, jak niektórych. No i oczywiście bardzo schematowa...

  OdpowiedzUsuń

Zakurzona półka © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka