Opowiem Ci mamo co robią auta. Co robią żaby - Marcin Brykczyński

Autor: Marcin Brykczyński
Tytuły: Opowiem Ci mamo Co robią żaby
Co robią auta
Wydawnictwo:Już Wam pokazywałam jakiś czas temu książeczkę z tej serii o pająkach. Była rewelacyjna i te książeczki również takie są. Zastanawiam się czy zacząć od mojej ulubionej czy też nie, ale chyba ją zostawię sobie na koniec.


Ogólnie zamysł książeczek jest taki sam. Ma wzbudzać ciekawość, rozwijać wyobraźnię, pracować nad spostrzegawczością i przede wszystkim bawić.

"Co robią żaby" jest w całości poświęcona żabie. Są małe żabki  i większe, jest cały wodny świat, są informacje o różnych gatunkach żab oraz ryb i innych żywych stworzeń wodnych. Są jak zwykle zagadki i co najfajniejsze jest instrukcja jak zrobić żabkę z papieru.
Chociaż nie, najfajniejsza jest chyba gra planszowa zawarta w książce. Jest rewelacyjna!"Co robią auta" to znów książka o całym ruchu drogowym, są i samochody w centrum miasta i maszyny rolnicze, jest warsztat samochodowy, pojazdy uprzywilejowane. Jest także autosalon, rajd samochodowy i autostrada. Generalnie jest wszystko i jeszcze więcej!

Obie książeczki są jak zwykle pięknie, bogato i kolorowo ilustrowane. Naprawdę, za każdym razem gdy otwieram te książeczki, zachwyca mnie te bogactwo szczegółów i barw. Pisałam Wam na początku o mojej ulubionej książce, jest nią "Co robią auta". Żaby też są piękne, ale samochody przebiły wszystko. Zresztą zostawiam Wam kilka zdjęć żebyście mogli zobaczyć.

Jeżeli zastanawiacie się jaką książkę kupić dziecku nawet temu najmniejszemu,to moim zdaniem te propozycje są jak najbardziej trafione. Dziecko zakocha się w tych ilustracjach, a książka będzie rosła razem z nim, bo jak już będzie trochę większe może porozwiązywać zagadki tam zawarte, a gdy już nauczy się czytać będzie samo ją sobie czytało. Dlatego z pewnością warto ją kupić.
Polecam!

Zakurzona półka © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka