Pierwsza na liście - Magdalena Witkiewicz

Autorka: Magdalena Witkiewicz
Tytuł: Pierwsza na liście
Wydawnictwo:


 RECENZJA PRZEDPREMIEROWA: 14.01.2015

Karolina to prawie osiemnastoletnia dziewczyna, która razem z młodszą siostrą i babcią walczą o życie mamy. Patrycja choruje na ostrą białaczkę szpikową i niestety z każdym dniem jest coraz gorzej. O ile Majka, młodsza siostra Karoliny mało rozumie z tego co się dzieje, to Karolina z całych sił chce aby mama wróciła do zdrowia.
Dużo czyta na temat choroby i wie, że jeżeli mamie nie znajdą dawcy, może tego nie przeżyć.
Gy przypadkiem w biurku znajduje listę osób, którą spisała jej mama, wie, że musi odnaleźć każdą z nich. Czy jej się uda?

Ina to dawna przyjaciółka Patrycji. Ich przyjaźń skończyła się nagle i niespodziewanie, gdy w ich życie wkroczył mężczyzna. Kobieta nigdy by nie pomyślała, że przeszłość jeszcze kiedyś zapuka do jej drzwi. Pytanie tylko, czy Ina jest gotowa aby ją wpuścić?

Jest jeszcze Patrycja, która wie, że jej koniec jest bliski. W jej życiu zawsze ważne były córki. Teraz została jej tylko "chwila" aby nauczyć je żyć i korzystać z tego co daje im los..

"Pierwsza na liście" to wyjątkowa książka, która pokazuje nie tylko różne oblicza przyjaźni, ale także miłość rodzicielską, trudne wybory, niespełnione obietnice, ból, chorobę i wiele emocji. Książka jest bardzo emocjonalna i trudna, ale zarazem piękna. Każdy chciałby mieć taką córkę jaką jest Karolina, każdy chciałby mieć kogoś takiego jak Karolina, kto w przypadku choroby weźmie sprawy w swoje ręce i już nigdy nie puści, każdy chce mieć kogoś kto będzie walczył gdy my nie będziemy mieć siły. I o tym właśnie jest ta książka o walce, o budowaniu swojego życia na nowo, o odbudowywaniu przyjaźni i o miłości, bo bez niej nic by nie było.

Magdalena Witkiewicz kolejny raz pokazała jak pięknie potrafi pisać o trudnych sprawach i z jaką lekkością prowadzi czytelnika przez całą książkę. Bo muszę Wam powiedzieć, że mimo iż książka porusza trudny temat czyta się ją rewelacyjnie. Poznajemy historię przyjaźni Iny i Patrycji ich pierwsze zauroczenia, kłótnie i problemy. Całość jest naprawdę wspaniała i cieszę się, że książka ma nie tylko wymiar typowo rozrywkowy ale także komuś może pomóc. Może w podjęciu decyzji o oddaniu włosów do fundacji Rak'n'Roll - Wygraj Życie, może do zapisania się w bazie do oddania szpiku, a może po prostu podniesie Was na duchu bo sami walczycie z chorobą lub ktoś z Waszego otoczenia z nią walczy?
Polecam!
Zakurzona półka © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka