Zasłony i inne dekoracje okienne - Joanna Góźdź

Autorka: Joanna Góźdź
Tytuł: Zasłony i inne dekoracje okienne
Wydawnictwo:
Gdy tylko takie książki pojawiają się na rynku, chyba zawsze staram się je czytać, albo przynajmniej przeglądnąć w księgarni.
W tej książce podobają mi się dwie rzeczy. Duży wachlarz możliwości i sposób wykonania niemalże krok po kroku.

W środku znajdziemy pomysły na rolety, dekoracje rolet, żaluzje,karnisze, taśmy marszczące, zasłony gotowe i tkaniny w metrach, górne wykończenie zasłon, podpinanie zasłon i pomysły na inne zasłanianie okna.

Generalnie w kwestii okna wyznaję zasadę minimalizmu. Im mniej tym lepiej, ale oczywiście lubię mieć zasłony szczególnie jeżeli myślę o sypialni, gdzie takie grube i mięsiste zasłony wiele mogą zdziałać we wnętrzu. Ale w pozostałych pomieszczeniach, raczej stawiałabym na lekkość i właśnie minimalizm.
Mimo to z wielką przyjemnością i zaciekawieniem przeczytałam całą tę książkę i choć pomysły mnie nie powaliły, to wiele rzeczy praktycznych z książki się dowiedziałam.
Szczególnie przydatny był dla mnie rozdział o górnym wykończeniu zasłon, takie małe rzeczy, a całkowicie zmieniają wnętrze no i rozdział zasłoń inaczej też jest świetny. Choć nie wiem czy zdecydowałabym się na jakikolwiek pomysł, ale fajnie jest zobaczyć "na żywo" coś takiego.

Ta książka na pewno się przyda dla osób, które same szyją lub szyją pod zlecenie. Jest tam mnóstwo inspiracji i na pewno znajdziecie coś dla siebie. Fajna będzie też dla tych, którzy nie mają pomysłu na swoje okna, a chcieliby coś zmienić:)
Polecam!

Zakurzona półka © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka