Zaciszny zakątek - Agata Kołakowska

Autorka: Agata Kołakowska
Tytuł: Zaciszny zakątek
Wydawnictwo:
Uwielbiam książki Agaty Kołakowskiej, zawsze mnie zaskakują i tym razem nie było inaczej.
Marta i Jacek wprowadzają się na osiedle domków jednorodzinnych zwane "Zacisznym Zakątkiem". Odkąd pamiętają marzyli o tym, aby mieć własny dom. Gdy w końcu im się to udaje są szczęśliwi i chodzą z głowami w chmurach. Ich sąsiadami są trzy pary małżeńskie, które na pierwszy rzut oka wiodą prawdziwie szczęśliwe życie.

Sabina i Marcin to para jak z obrazka. On pilot, przystojny i naprawdę pociągający, ona kobieta z klasą, która każdą wolną chwilę poświęca sobie i dogadzaniu mężowi.

Paulina i Grzegorz to druga para, ona perfekcyjna pod każdym względem, trzyma cały dom w ryzach. Dba o to aby mąż i córka zawsze  pokazywali się z jak najlepszej strony i choć w ich domu jest musztra, to dzielna Pani Stasia, która zajmuje się gotowaniem i sprzątaniem, wprowadza w dom trochę ciepła i pysznego, zakazanego jedzenia.

Jest jeszcze trzecia para Małgosia i Krzysztof. On znany krytyk literacki, ona cicha i zamknięta w sobie kobieta, która stara się zyskać akceptację i zadowolenie sławnego męża.

Wkrótce okazuje się, że te trzy pary, pod fasadą idealnego życia skrywają wiele problemów, które na zawsze zmienią życie wszystkich mieszkańców "Zacisznego zakątka"

I tym razem autorka mnie nie zawiodła. Książka od samego początku niesamowicie wciąga i nie można się od niej oderwać. Do ostatniej strony jest mnóstwo tajemnic, które dopiero słowo po słowie są wyjaśniane, a niektóre na zawsze pozostaną tam gdzie są, bowiem autorka nie wyjaśniła wszystkiego. Kto wie, może będzie jakaś kontynuacja? Ja bym na pewno chętnie taką przeczytała.

Historia tych czterech par jest naprawdę interesująca. To niesamowite w jaki sposób autorka ukazała świat widziany oczami kogoś, kto mieszka obok. Podczas gdy z naszego punktu widzenia wszystko wydaje się być w jak najlepszym porządku, okazuje się, że ten ktoś, kto mieszka obok nas, cierpi w samotności udając, że wszystko jest dobrze.
Uwierzcie mi w książce przewiną się zawiedzione nadzieje, brak miłości i zrozumienia, a nawet śmierć. Jesteście ciekawi?
Koniecznie przeczytajcie!
Zakurzona półka © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka