Poradnik małego Patrioty - Marcin Przewoźniak

Autor: Marcin Przewoźniak
Tytuł: Poradnik małego Patrioty
Wydawnictwo:
Długo się zbierałam żeby napisać tą recenzje, ale nie bez powodu. Mimo, że książkę mam już u siebie kilka miesięcy, nadal niezmiernie mnie zachwyca. "Poradnik małego Patrioty" to jedna z książek w tej serii. W księgarniach znajdziecie także poradniki: skauta, ucznia, fotografa, inżyniera, kibica piłki nożnej czy turysty. Taki wybór sprawia, że rodzic może znaleźć idealnie pasującą książkę dla swojego malucha.

Ja dziś pokazuję Wam poradnik, który bez względu na zainteresowanie Waszego dziecka powinien znaleźć się w jego biblioteczce, oto on "Poradnik małego Patrioty".

W dzisiejszych czasach mało kto pamięta o tym, że Polska kiedyś nie wyglądała tak jak wygląda, a nasi dziadkowie czy pradziadkowie walczyli o naszą niepodległość. Wydaje się, że kraj w którym mieszkamy, to po prostu miejsce, w którym się wychowaliśmy, w których mamy swoje rodziny i w którym pracujemy. Niestety, ale mało jest takich prawdziwych patriotów i właśnie o tym jest ta książka.

Już na pierwszej stronie dziecko znajdzie mapę Polski. Może zapoznać się z jej kształtem, jeżeli potrafi czytać może ją sobie odszyfrować, jeżeli nie i na to przyjdzie kiedyś pora.
Pierwsze rozdziały dotyczą ogólnie Polski, tego co się w niej znajduje, jakich mamy sąsiadów, skąd się wziął język polski, czym się różni kraj od państwa, jakich mieliśmy władców i mnóstwo innych rzeczy. Kolejne rozdziały dotyczą historii Polski, Patriotyzmu, Godła a także teraźniejszości, Polski w świecie, kuchni, tradycji czy miejsc, które trzeba zobaczyć.

Książka jest rewelacyjna. Naprawdę, nawet dla dorosłego. Czyta się ją błyskawicznie i z takim zaciekawieniem, że trudno się oderwać. Dzieciom, szczególnie tym mniejszym na pewno spodobają się ilustracje, bo są kolorowe i choć nie ma ich wiele, książkę przyjemnie się przegląda.
To co dla mnie jest najważniejsze to forma przekazu. W środku znajdziecie mnóstwo informacji, a jednak wszystko jest podane w jasny i zrozumiały dla dziecka sposób.
Jeżeli nie macie pomysłu na prezent, ta książka sprawdzi się rewelacyjnie. Dodatkowo będzie idealna dla wszystkich nauczycieli przedszkola czy nauczania początkowego.
Polecam!
Zakurzona półka © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka