200 tajemnic naturalnej zdrowej kuchni i pielęgnacji urody

Tytuły: 200 tajemnic naturalnej zdrowej kuchni
200 tajemnic naturalnej pielęgnacji urody
Wydawnictwo:
Ostatnio mam fazę na wszelkie poradniki i naprawdę sporo ich czytam. Zdecydowanie zasługujące na uwagę są te dwa, ponieważ ich treść oparta jest na zasadzie zgodności z naturą i z dewizą, że im bardziej naturalnie tym lepiej.

Zacznę najpierw od pielęgnacji urody. Wiosna, to czas kiedy intensywnie przygotowujemy się do lata. Warto dać szanse obudzić się cerze po zimie i wykonać kilka fajnych i naturalnych maseczek. Włosy, po kilku miesiącach chodzenia w czapce nie wyglądają zbyt dobrze więc też przydałaby im się dobra regeneracja. Nie będę już wspominała o skórze i zaczerwienieniach na twarzy spowodowanych zimnem. Na wszelkie mankamenty urody w tej książce znajdziecie przepis, który na 100% Was uratuje. I dodatkowo wszystko oparte jest oczywiście na składnikach naturalnych.
W środku znajdziemy rozdziały dotyczące:
- lśniących włosów
- pielęgnacji twarzy
- pielęgnacji ciała
- perfum i aromaterapii.
Jest też ogólny dział, w którym możecie dowiedzieć się jak dobierać poszczególne składniki oraz co musimy mieć, aby takie naturalne kosmetyki móc wprowadzić do swojej codziennej pielęgnacji.


Drugą książką z tej samej serii jest ta dotycząca kuchni. O ile takich książek o naturalnej żywności jest całe mnóstwo, jeszcze nie spotkałam się z konkretnie taką, która byłaby tak dobrze opracowana.
Tutaj mamy do dyspozycji rozdziały dotyczące:

- zdrowego żywienia w domu
- idealnych zakupów
- zdrowego żywienia poza domem ( rewelacyjny rozdział!)
- diet i schematów żywieniowych
- zdrowia

Całość jest fantastycznie opracowana u naprawdę niezwykle interesująca.

To co w tych książkach mi się podoba to ogrom wiedzy, która została w książkach zawarta. Jest tego naprawdę całe mnóstwo i nie są to fakty, które są dla wszystkich oczywiste. Ja o większości rzeczy, o których tutaj mowa nie miałam pojęcia. Dodatkowo książki są bardzo ładnie wydane. mają mnóstwo fotografii, instrukcji, przepisów, a także ciekawostek.

Myślę, że śmiało można te książki także kupić komuś w prezencie. Szczególnie tym, którzy cenią naturalne składniki w swojej pielęgnacji i żywieniu.
Polecam!
Zakurzona półka © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka