Geek Girl. Modelka z przypadku - Holly Smale

Autorka: Holly Smale
Tytuł: Geek Girl. Modelka z przypadku
Wydawnictwo:
"Geek girl" to nowa seria książek dla młodzieży. Główną bohaterką jest Harriet, która cieszy się niezbyt dużą popularnością wśród rówieśników. Na dobrą sprawę ma tylko jedną przyjaciółkę Nat, która ma zupełnie inne zainteresowania i na tym polu często dochodzi do kłótni.

Punktem spornym są także targi modowe, na które Nat siłą wyciąga Harriet. Nat, koniecznie chce pokazać się agentom, którzy także są obecni na takich targach. Odkąd pamięta zawsze marzyła o tym aby zostać modelką. Niestety nic idzie nie po jej myśli. Najpierw zostają od stóp do głów pokryte wymiocinami, następnie Harriet najpierw niszczy kilka stoisk, całkiem przypadkiem rzecz jasna, a następnie zostaje zauważona. Ona, nie Nat.

Później idzie już z górki, zdjęcia, wybieg i kariera telewizyjna. Jest tylko jeden problem. Lista osób, które nienawidzą Harriet jest coraz większa, a Nat, której wielkim marzeniem był modeling, nic jeszcze nie wie o karierze przyjaciółki. Jest jeszcze Annabel - zastępcza mama Harriet i boski Nick.
W tej wybuchowej mieszance humoru każdy bardzo szybko się odnajdzie...

"Geek Girl. Modelka z przypadku" to naprawdę powieść bardzo bogata humorystycznie. Harriet to nieco ekscentryczna osobowość, którą albo się polubi albo nie. Książka nie jest jakaś wybitnie wciągająca ale naprawdę przyjemnie się ją czyta. I ja akurat należę do tych, którzy lubią Harriet. Dobrze, że nie jest cukierkowato cudowna i idealna. Ma mnóstwo wad i dziwactw, a mimo to nie boi się być sobą.

Jeżeli macie w planach, przeczytajcie koniecznie. Ja z chęcią sięgnę po kolejne części przygód "geekowej" Harriet;)
Zakurzona półka © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka