Sałatlove - David Bez

Autor: David Bez
Tytuł: Sałatlove 
Wydawnictwo:



Uwielbiam sałatki, ale zwykle ograniczam się do tych ulubionych i nie szukam nowych przepisów. Właściwie do tej pory zastanawiam się dlaczego? Odkąd przyszła do mnie ta książka, sama nie wiem czego najpierw spróbować....

David Bez to facet, który stwierdził, że ma dosyć śmieciowego jedzenia w pracy. Przerwa na lunch była z reguły za krótka żeby zjeść coś porządnego, a każdego dnia, jedzenie posiłków śmieciowych sprawiało, że czuł się kiepsko. Postanowił to zmienić i zaczął w pracy przygotowywać sałatki.

W książce jest ich cały zbiór i uwierzcie mi, jest w czym wybierać!
W środku znajdziecie sałatki na cztery pory roku:
- Lato
- Jesień
- Zimę
- Wiosnę
Oprócz tego dowiecie się podstaw czyli jak konstruować sałatki, jak komponować składniki, jakie sosy dodawać, co jest potrzebne w pracy aby zrobić sałatkę oraz kilka słów o projekcie sałatka.
Przyznam, że ja te pierwsze rozdziały pochłonęłam w ekspresowym tempie. I rzeczywiście autor ma rację! Po co ładować w siebie tyle śmieciowego jedzenia, skoro samodzielnie dosłownie w kilka minut można przygotować pyszną i pożywną sałatkę!

To co w książce bardzo mi się podoba to po pierwsze możliwość szybkiego wykonania sałatki, po drugie informacja dla kogo sałatka jest przeznaczona, czyli dla wegan, witarian i tak dalej, oraz po trzecie fakt, że praktycznie każdą sałatkę można rozszerzyć lub zmienić na inną wersję czyli na przykład teoretycznie sałatka przeznaczona jest dla wegan, ale jeżeli komuś mięsożernemu brakuje w niej mięsa, wystarczy, że dodać do niej np kurczaka:)

Oczywiście nie będę Wam kłamać, że podobają mi się wszystkie przepisy. Niektóre są dla mnie niejadalne, ale jest mnóstwo takich, które z chęcią wypróbuję!
I naprawdę jestem bardzo podekscytowana, ponieważ to chyba pierwsza książka, która jest przeznaczona do wszystkich tych, którzy lubią jeść sałatki, bez względu na to czy są mięsożercami czy weganami:)

Dodam, że ta książka, to także idealny pomysł na prezent. Gdyby ktoś chciał zobaczyć więcej, na instagramie dodałam film, w którym pokazuję jak książką wygląda w środku:)
Polecam!
Zakurzona półka © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka