Asteriks. Wielka wyprawaTytuł: Asteriks. Wielka wyprawa
Wydawnictwo:
 
Co zawiera pudełko? 

"Asteriks. Wielka wyprawa" to chyba gra z tej samej serii co "Kajko i kokosz. Przygody Wojów" 
bo jest bardzo podobnie wydana. Pudełko jest na tyle małe, że wszędzie się zmieści i można z powodzeniem wziąć grę na przykład na wakacje. W środku znajdziemy:
- 12 kart lokacji
- 5 pionków z podstawkami
- żeton wioski
- 25 hełmów rzymskich.
Gra przeznaczona jest dla 2-5 graczy w wieku od 5 do 105 lat, a czas jednej rozgrywki to około 30 minut. W przypadku gdy grają gdzie osoby około 15 minut. 

Na czym polega gra?
Celem gry jest zebranie podczas rozgrywki 5 hełmów rzymskich lub ukończenie 8 okrążeń.
Gra rozpoczyna się od najmłodszego gracze. Układamy karty zgodnie z instrukcją. Plansza ma kształt koła, a hełmy rzymskie wraz z wioską są w środku planszy. Odkrywamy kartę lokacji dowolną za sobą i idziemy na pole, na które wskazuje. Kolejni gracze postępują dokładnie tak samo. Po przekroczeniu wioski, gracz może zabrać jeden hełm. Gra kończy się w momencie gdy ktoś ma pięć hełmów, lub ukończył osiem okrążeń.
Nie brzmi trudno i w rzeczywistości jest naprawdę łatwa.


 
Moje wrażenia?

Gra jest naprawdę bardzo przyjemna i na pewno ćwiczy pamięć. Po kilku okrążeniach można już było zapamiętać gdzie jest jakaś karta i dokładnie ją odkryć aby szybciej dojść do wioski. Oczywiście taka forma gry świetnie ćwiczy też logiczne myślenie. 
Czy gra jest grywalna? Szczerze powiedziawszy w naszym przypadku szybko się znudziła. Ale na pewno dla młodszych dzieci, taka forma gdy będzie bardzo fajna.
Całe wykonanie gry jest jak zwykle bardzo dobre. Karty lokacji mogłyby jednak być trochę grubsze, bo obawiam się, że mogą się szybko zniszczyć. Co do reszty elementów, są wykonane z grubej tektury więc żadna rozgrywka im nie straszna.
Cena gry to około 40 zł więc całkiem przyzwoicie:)
 
Zakurzona półka © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka