Wiem o tobie wszystko - Claire Kendal

Autorka: Claire Kendal
Tytuł: Wiem o tobie wszystko
Wydawnictwo: Clarissa do tej pory mogła cieszyć się życiem, ale skończyło się to w momencie, w którym poznała Rafe'a. Gdzie by nie poszła, czego by nie zrobiła, on zawsze tam był. Wszędzie widzi jego twarz, słyszy jego głos. Mężczyzna, dzwoni, pisze, przesyła prezenty, pozbawia ją kolejnych znajomych. Uniemożliwia pracę i normalne funkcjonowanie. A wszystko dlatego, że się w niej zakochał. Na zabój.

Kobieta nie ma już sił walczyć, ale wie, że jeżeli się podda, Rafe osaczy ją i zniszczy. Czyta o stalkingu i usiłuje zebrać jak najwięcej dowodów po to, aby skarga, którą zamierza złożyć o nękanie była potraktowana poważnie.
Nie wie jednak, że Rafe nie odpuści, nigdy...

"Wiem o tobie wszystko" to książka, która świetnie pokazuje stalking z perspektywy ofiary stalkera. Ktoś kto nigdy nie był nękany może myśleć: "Co to takiego?  Ktoś chodzi, pisze, przecież to wszystko można jakość przeżyć. albo czekać, aż się znudzi". Niestety, nie znudzi się, bo umysł takiego człowieka nie jest normalnym logicznie myślącym umysłem, tylko chorym, który widzi jeden cel - obiekt.
Clarissa miała już dość i było to widać. Była wyczerpana, zmęczona i zastraszona. Mimo, że Rafe na początku był miły, zabiegał o nią, zapraszał na kolacje, usiłował w sobie rozkochać, na dłuższą metę to wszystko było męczące. Codzienne wystawanie pod blokiem, pojawianie się znikąd, ile tak naprawdę można to znieść?
Autorka doskonale oddała frustrację i strach bohaterki, a cała historia była na tyle wciągająca, że bez reszty mnie pochłonęła.

Jeżeli jeszcze nie czytaliście, a macie zamiar, to polecam Wam ten tytuł bardzo gorąco!

7 komentarzy :

 1. Jeszcze nie czytałam książki o stalkingu, a ta wydaje się ciekawa :) Generalnie uważam, że to bardzo ważny temat, który powinien zostać jak najbardziej nagłośniony, bo w dalszym ciągu wiele ludzi myśli, że to przecież "nic takiego"...

  OdpowiedzUsuń
 2. Ta powieść od dłuższego czasu już mnie intryguje.. a z każdą recenzją coraz bardziej *_*

  OdpowiedzUsuń
 3. Książkę mam wpisaną na liście tych do przeczytania w wakacje. Bardzo mnie zainteresowal opis i to już chyba trzecia pozytywna recenzja, jaką czytam, więc na pewno sięgnę po tę książkę ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Faktycznie książka bardzo dobra, mnie również się podobała, chociaż czasami powiało nudą ;)
  Nie mogę się z opinią nie zgodzić - chociaż nie porywa, to coś w sobie jednak ma ;)
  Thievingbooks.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 5. Byłam bardzo ciekawa tej książki, ale skoro polecasz, to chyba muszę w najbliższym czasie ją kupić, bo zastanawiam się nad zakupem od dłuższego czasu ;)

  ZAPRASZAM NA BLOGA

  OdpowiedzUsuń
 6. Książkę przeczytałam. Zaciekawiła mnie kwestia stalkingu, mam jedynie małe 'ale' co do narracji.

  OdpowiedzUsuń

Zakurzona półka © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka