Przekroje. Owoce i warzywa - Agnieszka Sowińska


Autorka: Agnieszka Sowińska
Tytuł: Przekroje. Owoce i warzywa
Wydawnictwo:
Format tej książki jest powalający i myślę, że to on najpierw najbardziej podoba się dzieciom. Dorosłym zaś na pewno przypadnie idea tej książki, bowiem w fajny sposób zostały pokazane przekroje owoców i warzyw.

Mamy pewnie wiedzą, że dzieci za warzywami i owocami niekoniecznie przepadają. Wszystko zależy od dziecka, bo jedne lubią warzywa, a inne owoce, a jeszcze inne nie trawią ani jednego ani drugiego. Ale mało które dziecko zdaje sobie sprawę z tego jak warzywa i owoce mogą być interesujące!
Ta książka świetnie ukazuje jak różnorodne substancje przemieszczają się i jak istotną rolę odgrywają w życiu rośliny ale także i człowieka czy zwierzęcia.

W środku znajdziemy opisy dostosowane do dzieci różnych substancji na przykład:
- witamin,
- kwasu foliowego,
- minerałów
 czy barwników.
Każda z substancji ma inną rolę i ważne jest aby zapoznać z nimi dziecko, po to by mogło oglądać książeczkę z wiedzą na temat tego co, która postać oznacza. To jedyne opisy jakie znajdują się w książce, co akurat w tym przypadku jest świetnym posunięciem. Dziecko znając znaczenie postaci jest w stanie samo zobaczyć co znajduje się na przykład w jabłku.

Ta książka wspaniale działa na wyobraźnię i też bez zbędnego spinania przekazuje wiele cennych informacji, których dziecko wcale nie musi uczyć się na pamięć. Dziecko mimowolnie podczas oglądania książeczki będzie je zapamiętywać. Poza tym na samym początku aby pamiętać, co która postać oznacza, będzie na pewno wracało do opisów, co oznacza, że z czasem też je zapamięta.

Sama idea książki dla mnie jest rewelacyjna! Taka forma nauki bardzo do mnie przemawia i mam nadzieję, że będę miała możliwość recenzowania jeszcze wielu tak fantastycznych książek. Polecam!
Zakurzona półka © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka