Pęknięte odbicie - Dawn Baker

Autorka: Dawn Baker
Tytuł: Pęknięte odbicie
Wydawnictwo:




Anna długo walczyła o to aby urodzić upragnione dziecko i gdy w końcu zaszła w ciążę, okazało się, że nic nie idzie tak jak miało być. Sam poród mimo, że zaplanowała go już dużo wcześniej, odbył się zupełnie inaczej, a początki karmienia, przewijania i opieki nad dzieckiem były koszmarne. Choć mąż Anny - Tony robi wszystko aby pomóc żonie, ta nie może pogodzić się z tym, że nic jej nie wychodzi. Ma problem z karmieniem, usypianiem dziecka i podstawową opieką. Nie dosypia, gdy dziecko śpi, ona z lęku przed tym co robi nie tak, nie potrafi zasnąć i tak w kółko. Po kilku tygodniach jest zmęczona i za nic w świecie nie pozwala sobie pomóc.

Gdy pewnego dnia znika razem z synem, Tony wie, że stało się coś złego. Rozpoczyna się wyścig z czasem.

"Pęknięte odbicie" to książka, która naprawdę zapada w pamięć. Jak przystało na kolejny tytuł z serii Kobiety to czytają, książka jest na najwyższym poziomie. Bardzo emocjonalna i trudna do ogarnięcia historia, która pokazuje jak trudnym i mało poruszanym tematem jest depresja poporodowa. Choć Tony widział, że coś jest nie w porządku, nie zrobił nic, aby żonie pomóc. Jest to naprawdę przykre, bo tej tragedii na pewno udałoby się uniknąć, tak jak pewnie wielu innych, gdyby nie to, że o Annę nikt nie zadbał. Gdyby była wśród jej bliskich większa świadomość tego, co jej może dolegać, być może nic złego by się nie wydarzyło.

Książka niesamowicie wciąga i naprawdę nie da się od niej oderwać. Te emocje, które towarzyszą od samego początku książki, praktycznie są obecne do końca, który w moim odczuciu zwiastowałby kolejną część książki, ale nie wiem czy taka jest w planie? Jeżeli coś wiecie dajcie znać:)

Jeżeli macie tę książkę na liście must read, przeczytajcie koniecznie!

5 komentarzy :

 1. Jestem niesamowicie ciekawa co się stało z Anną i jej synkiem i czy sobie poradziła :) Na pewno sięgnę po tą pozycję

  OdpowiedzUsuń
 2. bardzo mi się podobała,zapraszam do siebie
  malwinaczyta.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. Skutecznie mnie zachęciłaś, książka warta uwagi, bardzo chętnie ją przeczytam!

  OdpowiedzUsuń
 4. Myślę, że ta książka jest idealna dla kobiet, które już są matkami lub planują nimi być. Mogą się wtedy utożsamić z główną bohaterką, przypomnieć sobie, jak było w ich przypadku lub wynieść naukę na przyszłośc. Ja nie sięgnę po tę książkę tylko dlatego, że do macierzyństwa mi daleko ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Mam ja na mojej liscie must read! :) teraz moj apetyt na nia wzrosl jeszcze bardziej! pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń

Zakurzona półka © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka