Tajemnice makijażu - Agata Wyszomirska

Autorka: Agata Wyszomirska
Tytuł: Tajemnice makijażu
Wydawnictwo:

Nie jestem jakąś entuzjastką makijażu ale jednak każda kobieta lubi dobrze wyglądać i aby dobry efekt osiągnąć, trzeba się czasami doszkolić.
Sama dużo się nie maluje, z reguły ograniczam się do tuszu do rzęs, a w przypadku gdy trzeba wyglądać trochę lepiej, nakładam krem BB, korektor i róż plus rozświetlacz i oto cała tajemnica.

Mimo to bardzo podobają mi się wyszukane makijaże oczu, no i są też czasami przypadki, że oprócz mojego minimum, trzeba by dołożyć czegoś jeszcze i po to właśnie była mi potrzebna ta książka.

W środku znajdziemy siedem rozdziałów:
- Malujmy się
- Wizażysta-zawód i pasja
- Najważniejsze - dobre kosmetyki
- Techniki wykonywania makijażu - tuszowanie niedoskonałości
- Makijaż na co dzień i na wieczór
- Makijaż w błysku fleszy
- Ciekawostki - o makijażu inaczej

Naprawdę całość jest dopracowana perfekcyjnie. Dla mnie szczególnie ważny był rozdział o tuszowaniu niedoskonałości i o makijażu w błysku fleszy. Co jak co, ale na tak zwany "czerwony dywan" nie wiem czy potrafiłabym się pomalować. Dzięki tej książce wiem na co należy zwracać większą uwagę

Interesujący jest też rozdział ostatni czyli ciekawostki. Są w nim między innymi poruszane błędy w makijażu, które są najczęściej popełniane. I rzeczywiście jakby tak się przejść po ulicy, nadal wiele z nas je popełnia. Notorycznie dobieramy sobie za ciemny lub za jasny podkład. Ja też nadal mam z tym problem więc bezpieczniejszą formą jest dla mnie krem BB, który na moje potrzeby mi wystarcza.

Nie napisałam jeszcze nic o wydaniu. Książka jest w poręcznym formacie. Dodatkowo jest mnóstwo zdjęć, a także uroczych "rysunków" które ilustrują niektóre podejmowane tematy, tak jak na przykład wytyczanie kształtu brwi.

Jeżeli dopiero zaczynacie swoją przygodę z makijażem to myślę, że taką książkę warto kupić. Dodatkowo fajnie, że w książce jest też opisana praca wizażysty. Myślę, że to może być naprawdę bardzo ciekawe dla osób, która właśnie myślą o tym aby pójść tą drogą.
Zakurzona półka © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka