Kiedy Cię poznałam - Cecelia Ahern

Autorka: Cecelia Ahern
Tytuł: Kiedy Cię poznałam
Wydawnictwo: 
Jasmine właśnie zaczęła swój urlop ogrodniczy i nie potrafi się w tej sytuacji odnaleźć. Tęskni za pracą, za tym aby być komuś potrzebną i próbuje na nowo ułożyć sobie życie.
Może byłoby jej łatwiej gdyby miała je z kim dzielić, ale bardzo trudno z nią żyć.

Jasmine wiele trudnych doświadczeń ma za sobą jednakże mimo upływu lat nadal nie potrafi przepracować nienawiści do swojego sąsiada. Kilka lat temu prowadził audycję, w której lekceważąco wypowiadał się na temat osób z chorobą Downa. Kobieta do teraz nie potrafi mu tego wybaczyć choć widzi, że sąsiad ma problemy osobiste.
Wkrótce obydwoje przekonają się, że od nienawiści do przyjaźni jest tylko jeden mały krok, a urlop ogrodniczy stanie się tylko pretekstem do tego, aby zmienić swoje życie.

"Kiedy cię poznałam" to w moim odczuciu najsłabsza książka Autorki.
No niestety, ale na kolana mnie nie powaliła. Bardzo jednak podobały mi się metafory odnoszące się do życia i do ogrodu, oraz piękne opisy tego, jak terapeutyczne może być tworzenie ogrodu krok po kroku.
Ja teraz jestem w takim etapie mojego życia, że bardzo wolno ten ogród tworzę i przyznam, że z zachwytem czytałam akurat te fragmenty, jednakże cała historia niestety niezbyt przypadła mi do gustu. Zabrakło mi tego czegoś za co uwielbiam Cecelię Ahern.
Jeżeli macie ochotę przeczytajcie.
Zakurzona półka © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka