Elementarz stylu - Katarzyna Tusk

Autorka: Katarzyna Tusk
Tytuł: Elementarz stylu 
Wydawnictwo:

 

Wiele osób, które nie widziały jeszcze tej książki na żywo zapewne nie widzą w niej nic szczególnego. Zwykła, minimalistyczna okładka i tytuł.

Otóż jeżeli też tak myślicie, jesteście w błędzie. To jedna z piękniej wydanych książek, którą miałam okazję czytać. Piękna okładka z fakturą, a do tego cudowne wnętrze, które oprócz fotografii, zawiera także całkiem sporo ciekawych porad, wspomnień i przemyśleń.

Uwielbiam poradnik, ale mało kiedy czytam je od deski do deski za jednym razem. Zdarzają się takie, ale najczęściej czytam te rozdziały, które mnie intrygują lub które wydają mi się ciekawe, lub po prostu czytam wybiórczo. "Elementarz stylu" to książka, którą przeczytałam od pierwszej do ostatniej strony, praktycznie jednego dnia.Jaka jest książka? Trudno ją określić jednym zdaniem. Nie ma tam nic czego nie wiedziałabym wcześniej, ale jest tak ładnie ubrana w słowa i sfotografowana, że praktycznie każdy, komu zależy na dobrym stylu (a wychodzę z założenia, że każdemu zależy) powinien tę książkę przeczytać.
W środku znajdziecie mnóstwo podpowiedzi, co z czym łączyć, czego unikać, jak zacząć kompletować swoją garderobę, co powinniśmy mieć zawsze w szafie, jak się ubrać na większe wyjścia, jak do pracy i tak dalej.


Są też puste miejsca, w które możemy wpisać swoją garderobę czy pomysły na to co z czym połączyć. Dzięki temu ta książka stanie się takim naszym wyznacznikiem stylu i myślę, że też o to w tym chodzi.
Podoba mi się kierunek w jakim ta książka prowadzi czytelnika. Raz, że w stronę minimalizmu czyli mniej znaczy lepiej i ja taką zasadę już wyznaję dobrych kilka lat i druga rzecz, że nie wystarczy mieć pełną szafę ciuchów, ale trzeba też umieć nosić i potrafić się zachować.

Jeżeli nie byliście zdecydowani na zakup tej książki, mam nadzieję, że po tej recenzji czym prędzej pobiegniecie do księgarni:)
Polecam!Zakurzona półka © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka